Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miért jobb a radiátoros fűtés...

Miért jobb a radiátoros fűtés mint a konvektoros?

Figyelt kérdés
Szerintem konvektoros jobb ahol vagy csak ott fűtesz vele a többi N van. A vegyes kazan, A gáz kazánt/cirkot meg felveszed mindenhol melegit. És annyit fogyaszt ugy tekeri az orat mint 5 konvektor .
2021. márc. 24. 22:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
A konvektor gazdaságtalan. Nem tudja elégetni az összes gázt, kiengedi a többit. Ez egy olyan dolog, ami régen bevált, manapság már csak a pénz viszi.
2021. márc. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
A konvektorosnál az utcát fűtöd.
2021. márc. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Konvektor össze-vissza kattog mikor begyújt, fiaim alig tudnak elaludni tőle. Ez mellett a karbantartásra többet költesz mintha egy kazánt rendeznél, meg azért a függőny se lóghat rá, nehogy felgyújtsd a házat.

A radiátoros azért kényelmesebb, és nem is foglal annyi helyet a szobában, meg ha kell elzárod. Egy termofejjel, meg mindig állandó hőfokot tudsz tartani.

2021. márc. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

"És annyit fogyaszt ugy tekeri az orat mint 5 konvektor"


Ebből az egy kijelentésedből látszik, hogy életedben nem fizettél még gáz-központi fűtés után számlát.

2021. márc. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

#4 nem hogy nem fizetett, de szerintem még nem is látott modern központi fűtést.

Már vagy 15-20 éve osztógyűjtővel szerelnek egy valamire való központi rendszert. Pont ezért lehet még hatékonyabban szabályozni a fűtést, mivel minden helységben külön termosztát van.


A konvektornál pazarlóbb és hatékonytalanabb fűtési mód már csak a villanykályha.

Nem véletlenül nem lehet már évtizedek óta beépíteni egy házba konvektort (csak a meglévőt lehet cserélni másik készülékre, ha elromolna).

2021. márc. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

A konvektor nem gazdasagos. Sok ujepitesu hazban jartam es mindegyikben kozponti futes volt, nem veletlenul...


Szuleimnek konvektor van mert abban az idoben olcsobb volt erre atallni a fa tuzelesu kalyharol.

Ha ugyan olyan meleget akarsz mint a radiatorokkal akkor dragabb. Talan akkor sporolsz ha alacsonyabb hofokon tartod a szobakat es nem is mindegyik helyseget futod, pl furdoben csak este kapcsolod be a konvektort.

Szuleim normalis markas, uj gazkonvektorokat vettek es mindig volt veluk gond. Minden evben elromlik valamelyik es sokszor ugy ebredtem fel telen reggel hogy hideg a szobam mert az orlang elaludt mikor elerte a konvektor a beallitott hofokot.

A konvektor hangos, pattog es valamikor akkorat szol bekapcsolaskor mikor belobban a gaz hogy felebredsz tole. Mikor voltunk naluk latogatoban es ott aludtunk akkor a felesegem alig birt este aludni az allando pattogastol amit a konvektor ad.

Mivel nyilt lang van a szobaban ezert nem is biztonsagos mert konnyen lecsokkenhet az oxigenszint ha nem jo a szelloztetese a szobanak es szenmonoxid veszely is fennallhat.

Olyan is elofordult hogy gazszag volt a szobamban es masik szobaban kellett aludnom. Nagyon nehez bekapcsolni a konvektort mert az orlang sokszor nem akar megmaradni.


Csak akkor eri meg a konvektor ha nagyon kis lakast futesz, pl csaladi hazaknal ha van hatso epulet ami utolag lett epitve egy kis lakresznek akkor ilyen 30-40m2-es egy szoba, konyha es furdovel ellatott epuletnek jo a konvektor.

Ha beleszamolod a javittatasi koltsegeket mert mint irtam valamelyik mindig elromlik a futesszezonban akkor egyaltalan nem eri meg. A javitasi koltsegeket hozzacsaphatod a bekerulesi es karbantartasi koltsegekhez es akkor mar jobban megeri a radiator.

2021. márc. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 mindentudó99 ***** válasza:
73%
Kérdező te nsgy tévedésben vagy
2021. márc. 25. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

A konvektoros egyáltalán nem jó, írom ezt úgy hogy én a radiátorost se szeretem. De azon is, el lehet zárni egy radiátort ha nem kell, most már lehet ott is szobánként szabályozni termosztáttal, stb.

Konvektor nagyszüleimnek van, mert már nem akarják lecserélni, de bajos, nem csinál nagyon meleget, és nem is olcsó.

2021. márc. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%
Kondenzációs gázkazán- kicsi költség, radiátor szabályozható, egészen más egyenletesebb hőérzet, sokkal jobb a radiátor. Amelyik szobát nem lakod, kicsire lecsavarod a radiátor hőszabályozóját.
2021. márc. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
26%

Anyukámnak 105 légköbméteres lakásban több a fűtésszámlája házközpontival (2005-ös építés), mint nekem 240 légköbméteren konvektorral (kéményes).

Ez évi 70 000 Ft neki és 50 000 Ft nekem.

Egy másik lakásunkban, ami 108 légköbméter, pedig 35 000 Ft/év a fütésszámla parapetes konvektorral.

Cirkós lakásunkban 164 légköbméteren évi 35-40 000 között.

2021. márc. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!