Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Milyen split klímát vegyek?

Milyen split klímát vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Életem első klíma berendezését szándékozom megvenni, mármint klímát már használtam sokáig 89 óta, csak ez lesz az első amit én veszek meg itthon Magyarországon.


Abban gondoltam tanácsot kérni, milyen split klímát javasoltok ha én olyan minőséget keresek mint a Toyota Corolla ha pl. autót akarnék venni, ami a megbízhatóság szintjén csúcsminőség de árban középkategória, (felszereltség és kényelem szempontjából is közép kategória volt mostanáig, de az utóbbi években kezd feljönni ami a felszereltséget illeti.)


Tehát számomra a legfontosabb tulajdonság a megbízhatóság, hosszútávú alkatrészellátottság, és lehetőség szerint könnyű vagy egyszerű az évenkénti tisztítás rajta.


Tehát van olyan márka vagy típus amit vagy amiket messziről kerülni kell ilyen vagy olyan okból, és van olyan típus amit elsőnek javasolnak a szakemberek ha kikérik a véleményüket? (persze nem azokról a szakikról beszélek akik azért javasolnak egy típust, hogy utána 6 havonta fogom látni őt mindenféle probléma miatt).


És mégegy kérdés: Az LG klímákat tanulmányoztam az LG weboldalán, és úgylátom, hogy a baci tisztítást ők UV fénnyel oldották meg. Ez mennyire új vagy bevált technológia? Kell ettől félni (hogy ki tudja hány hónap vagy év múlva fog befuccsolni és ennek javítására rámehet a havi kosztpénz is)



2021. jún. 28. 22:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%
Ja, szóval ez olyan, mint a nőgyógyász, aki csak hüvelygombás nőkkel találkozik. :-)
2021. jún. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Kb😁🤣
2021. jún. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 gabesz147 ***** válasza:
40%

3 éve ezt írta aki szerelt nálam: A Gree-et választottam, nem bántam meg.


"Az olcsóbb árkategóriában javaslom az MDV-t.

Midea utángyártott, 135.000,-Ft; 5 év garancia.

Nord Sonora wifi-s 140.000.-Ft 5 év garancia (Gree utángyártott )

C&H szinten wifi-s; Gree utángyártott 140.000,-Ft 5 év garancia.

Gree Comfort + ,nagyon jó fűtés 5 év garancia 165.000,-Ft.

Daikin Ftx35 KM 3 év garancia, nagyon csendes 168.000,-Ft.

Kb ezeket szoktam ajánlani, nem szokott velük gond kenni."

2021. júl. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Végül is ezt rendeltem meg, 22-én szerelik be:


Daikin Sensira FTXF35C / RXF35C

2021. júl. 13. 01:49
 15/22 A kérdező kommentje:
10-es válaszoló: Azt írod, hogy mostanában romlott a Daikin minősége. Milyen alkatrészek romlanak el a leggyakrabban a Daikin klímákban garancia idő alatt? Csak hogy lelkileg felkészüljek. :)
2021. júl. 13. 01:52
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
A hőcserélő
2021. júl. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Melyik hőcserélő, a kültéri vagy a beltéri?


És általában hány hónapot bírtak ki ezek a hőcserélők?


A csere előtt, kell mérned nyomást a rendszerben? Ha igen, a nyomás rendben szokott lenni?

2021. júl. 13. 09:40
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, lehet itt szakmázni de csak olyannal aki ért is hozzá. Változó, mindkettő előszeretettel lyukad, vagy engedi el a forrasztás.
2021. júl. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

3 évig dolgoztam autószerelőként Los Angelesben (előtte 10 évig itthon), klíma javításhoz és R12-es gáz kezeléséhez is megvolt a kártyám tehát van egy kis tapasztalatom ezen a téren.


Nem kérdeztem volna ha nem érdekelt volna a téma.

2021. júl. 13. 10:17
 20/22 anonim ***** válasza:
43%
Log ph diagram megvan, tudod értelmezni? Itthon F gáz + adr + szakmai végzettség a feltétel háztartási klíma szereléshez, plusz jó va van villanyos végzettség is. Autó klíma rendszer teljesen más, csak az elvi működése ugyanaz, a hűtőközeg is más, most az R32 a sláger, csak az meg gyúlékony. Egyik közeg se tökéletes.
2021. júl. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!