Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Melyik klíma lenne alkalmas...

Melyik klíma lenne alkalmas fűtésre is?

Figyelt kérdés

Adott egy családi ház, a szobákban konvektorok biztosítják a fűtést, a konyhában és a fürdőszobában nincs fűtés, eddig kandallóval oldódott meg.


Létezik-e olyan klíma, ami télen a konyhában (kb.25nm) tud legalább 25 fokos meleget biztosítani, illetve érdemes-e érdemben klímával foglalkozni, ha ez lenne az egyik fő szempont (fűtés)?



2021. júl. 22. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

én is e miatt keresgélek..

Én beírtam a gúgliba, hogy split klíma és dől a sok ajánlat..már fűtés nélkülit nem is kínálnak ...csak választani kell tudni

2021. júl. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a ~60 m2-es nappalit is megcsinálja gazdaságosan egy 3,5 kW-os fűtésre specializálódott klíma, tehát a 25 m2-t tuti felfűtené, de egy klímás szakember megmondja. Nektek emiatt lehet elég lenne a 2,4 kW-os.
2021. júl. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
3,5 kw-osnál semmi esetre sem vegyél kisebbet.
2021. júl. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Így van 3.5 ös legyen. Megnézed melyiket ajánlják fűtésre is mert ban aminek csak a gűtés része takarékos.
2021. júl. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
15%

Tudja biztosítani azt a meleget a klíma, de én nem ajánlom fűtésre. Legalábbis engem nagyon zavar, hogy fújja rám a meleg levegőt. Szabályosan rosszul vagyok, ha 5 percet a fűtő klíma közelében kell lennem (ami azért valljuk be, egy konyhában elég gyakori). Mondjuk én a huzatot alapból nem bírom, és az időjárási fronttól is mindig "lebetegszem".

Persze vannak sokan akiknek ez nem gond, szóval nem azt mondom hogy ne vegyél klímát, de háromszor is gondold át előtte.

2021. júl. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel mind inverteres, így mindegyik fűt is.

Ha fő fűtésként kell, akkor vannak erre optimalizált klímák, megfelelő cop értékkel. Olvasgass utána.

2021. júl. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is hárklis vagyok a huzatra és azt hittem majd 100%-ban nem fogom szeretni a klímát. De ha a lapátját felfelé állítom nem érezni, hogy fúj! 2-es voltam és igen olyan klímát mondok mint 6-os! Miénknél a fűtés A+++ -os a hűtés pedig A++! Nem tudom mindegyik fűtésre optimalizált klímánál így van-e. Meg valahogy 3,7kW-ot tud előállítani fűtéskor. Én nem értek ezekhez, de ezekre az adatokra figyelj.:)
2021. júl. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!