Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyire érdemes Cserépkályháb...

Mennyire érdemes Cserépkályhába brikettel fűteni?

Figyelt kérdés
Ki szeretném próbálni, de mivel nem ismerem, nem akarok nagyobb mennyiséget venni. Kiváncsi vagyok a tapasztalatokra. A cserépkályhám vegyes tüzelésű, alul van hamuzó, eddig fával fűtöttem. Felülről nem tudom meggyújtani a rakást, mivel kicsi a kályha égéstere.
2021. aug. 10. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Vegyestüzelésű cserépkályha? Azt megnézném! Ha nem akarod hogy egy fűtési idény alatt szétessen, akkor csakis fával tüzeljél benne. Azért kicsi az égéstere, vagyis inkább alacsony-hosszú, mert a hasábfára van méretezve. Pár darab 30-40 cm-es hasáb belemegy, és annak a hőteljesítménye éppen elég, tehát fából sem máglyát lehet belerakni. A brikettnek nagyon nagy a fűtőértéke a fához képest, és ha még összesülő a salakja, akkor kinyírod vele a kályhádat.
2021. aug. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvileg létezik szénre is cserépkályha kialakítás, más a járatok mérete, alakja, hossza.
2021. aug. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1esnek: Mert halottam, hogy cserépkályhába is használják. De akkor az fatüzelésű lehet?
2021. aug. 12. 10:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Olyant láttam, hogy a fa közé dobnak egy-két szem brikettet feljavítandó a fűtőértéket, meg hogy tovább tartsa a parazsat,esetleg kiégetni a kormot, de tisztán brikettel egy alapvetően fára méretezett berendezést tüzelni, nem egészséges. Meg mit értesz cserépkályha alatt? A hagyományos falazottat, vagy a kerámiával burkolt öntöttvas cserépkályhát, samott belsővel. A másodikba rakhatsz nyugodtan brikettet, de a hagyományos az csak fával jó. Másrészről, a falazott cserépkályha, több aknás, bonyolult füstjáratokkal, ha szenet raksz bele, akkor értelem szerűen lefojtod hogy ne égjen nagyon, ekkor meg a szén kormolni fog, és rövid úton eltömíti a kályha füstjáratait. Ennyit mondtam a témához, de az az érzésem nem fogadod meg a jótanácsot, nyugodtan tüzelj csak brikettel, a kályhaépítőnek az a jó, ha kétévente átrakja mert xarrá ment.
2021. aug. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Apám cserépkályhás volt...

A '60-s,'70-s években csakis szenekkel fűtöttünk! De még milyen szemetekkel! A brikett is rossz volt,nem is lehetett kapni normálisat,barna szén volt,vagy iszap.

Ma már lehet kapni jobb szeneket is, épp a tél elején csodálkoztam rá,hogy szegényebbek fekete zsákba 50~100 kilót vesznek csak egyszerre a tüzépen.

Annyi bizonyos,hogy tüzelni mindenki tud,de fűteni már csak kevesen. A szénnel meg pláne!

Vegyél csak 40~50 kilót,annyival ki tudod tapasztalni,mit hogyan. Fával begyújtani,és arra pakolgatni a szenet több szempontból sem szerencsés. És tényleg nézz utána,hogy valóban "vegyesre" építették-e azt a kályhát,nézesd meg kályhással,vagy kerítsd elő,aki építette anno.

2021. aug. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!