Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan tudnám én bizonyítani,...

Hogyan tudnám én bizonyítani, hogy mennyit fogyasztok?

Figyelt kérdés
Segítsetek mert teljesen el vagyok keseredve. Van egy társasházi lakásom, a ház 2014 óta szerződésben áll az istával (fűtés miatt), azóta problémák vannak az elszámolással. Rengeteg velük a gond, minden évben újraszámoljuk és megreklamáljuk, tavaly is így volt, a közösképviselő személyesen ment be az irodájukba, és kérte számolják újra de ez sem jó, nekem konkrétan háromszoros összeget számláztak ki. Fizikai képtelenség elfűteni egy kis lakásban annyit, amit kiszámláztak. Részletekbe most nem megyek bele mert holnapig írhatnám, a lényeg, hogyan tudnám én bizonyíthatóan mérni azt, hogy mennyit fogyaszt a lakásom?
2021. szept. 15. 15:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és a probléma az, hogy a többi lakó nem foglalkozik az egésszel, én nézem át minden évben és világítok rá a problémákra, sajnos egyedül nem sokra megyek, ha a többiek nem akarják felmondani velük a szerződést.
2021. szept. 15. 15:03
 2/11 anonim ***** válasza:
Külön (hitelsített) fogyasztásmérőórák felszerelésével.
2021. szept. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És olyat hol, honnan tudok szerezni? Van olyan cég ami ezzel foglalkozik?
2021. szept. 15. 15:07
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a fene az az ISTA?


Mérőket meg a szolgáltatóktól kérhetsz (villany, gáz)

Vízórával nem tudom most mi a helyzet, fűtésre is lehet egyedi mérőt tetetni.

2021. szept. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

[link]


Ez egy leolvasó cég.

2021. szept. 15. 16:14
 6/11 anonim ***** válasza:

Elvben létezik valami főmérő is gondolom. Így az ott mért adatot osztják el a lakások egység mérői alapján.

Másik, hogy nem e kiugróan magas a fogyasztásod? Régi mérőket a nyitott ablak átvágta, mivel hőfokkülönbség alapján számolta a leadott hőt.

2021. szept. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tudd meg, hogy a mérők, mit és hogyan mérnek.
2021. szept. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy azt mondják nincs! mértékegysége a mérőknek. Ezerszer kérdeztem, hogy akkor mégis mit mérnek?! Ilyet még nem hallottam. A 40 négyzetméteres lakásra, olyan összeg jött ki, hogy aszerint havi 74000 forintért fűtöttem. Ezzel szemben a valóság havi 15, maximum 20 ezer forint lehet. Össze vissza számolnak, és hazudoznak, kérdéseimre nem adnak választ. Mint írtam a probléma az, hogy a többi lakó nem foglalkozik az üggyel, egyedül nehéz ellenük mennem.
2021. szept. 15. 17:06
 9/11 anonim ***** válasza:
van hőmennyiség mérő, és hmv mérő is. Egy műszerboltban kérdezz rá.
2021. szept. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fordulj a Fogyasztóvédelemhez!

Mi az, hogy nem mondanak egységárat?

Elszámolószámládon mi van?

2021. szept. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!