Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan tudnám én bizonyítani,...

Hogyan tudnám én bizonyítani, hogy mennyit fogyasztok?

Figyelt kérdés
Segítsetek mert teljesen el vagyok keseredve. Van egy társasházi lakásom, a ház 2014 óta szerződésben áll az istával (fűtés miatt), azóta problémák vannak az elszámolással. Rengeteg velük a gond, minden évben újraszámoljuk és megreklamáljuk, tavaly is így volt, a közösképviselő személyesen ment be az irodájukba, és kérte számolják újra de ez sem jó, nekem konkrétan háromszoros összeget számláztak ki. Fizikai képtelenség elfűteni egy kis lakásban annyit, amit kiszámláztak. Részletekbe most nem megyek bele mert holnapig írhatnám, a lényeg, hogyan tudnám én bizonyíthatóan mérni azt, hogy mennyit fogyaszt a lakásom?
2021. szept. 15. 15:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A lakás mérők egységeket mérnek. Radiátorra szerelt van?

Elvileg a főmérő mér. A lakások mérőinek egységeit összeadják, és elosztják, a főmérő értékével.valahogy így jön ki az egységár. Utána lakásonként felszorozzák. Ezért incs mértékegysége, és nem fix.

A cég gondolom leolvassa a költségosztók egységeit. A hőszolgáltató megadja a teljes fogyasztott mennyiséget.

Mutassák meg, hogyan számolják, és honnan vannak a számoláshoz szükséges adatok, kitől.

Azt hiszem valahogy így megy.

Elvileg visszaváltható hőmennyiségre, mert valaki azt szolgáltat nektek. Csak ez nem fix állandóan.

2021. szept. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!