Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Meglévö napelem rendszer...

Meglévö napelem rendszer esetében, amely saldo-s elszámolású szerzödéssel rendelkezik, az ingatlan öröklése esetén megszűnik a saldo-s szerzödés ugyanúgy, mintha eladásra került volna az ingatlan?

Figyelt kérdés
Édesapám házán több éve napelem rendszer üzemel saldo-s szerzödéssel. Ha majd egyszer (remélem, jó soká) meghal és én, mint örököse öröklöm a házat, akkor a saldo-s szerzödés megszűnik és új szerzödést kell kötnöm bruttó elszámolással vagy marad a saldo-s? Ugye tulajdonosváltás történik, csak nem adás-vétel, hanem öröklés jogcímén.

2021. dec. 4. 17:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Azt tudom, hogy 2023 után már csak havi-bruttó új szerződést köt majd a szolgáltató. Állítólag szerzett jogként a meglévő szaldós szerződéseket nem fogják bántani. De mihelyt bővítés, invertercsere lesz, azonnal átmegy a rendszer bruttó elszámolásba, mivel új igénybejelentésként kezelnek minden HMKE-t érintő változtatást. A tulajdonosváltással nem lesz új HMKE igénybejelentés , így elméletileg marad minden a régiben. Viszont addig bármit kitalálhatnak, akár azt is, hogy minden rendszert, a meglévőket is átrakják havi-bruttóba. Előre szerintem felesleges ezen agyalni, főleg tizenévekre.
2021. dec. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!