Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Van értelme kb 10000ft villany...

Van értelme kb 10000ft villanyszámlát kiváltani hogy napelemre költsek kb 2,4 millio ft-t?

Figyelt kérdés
2021. dec. 20. 10:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
78%

Az inverterek kb. 5-6 évet bírnak ki, utána csere. A jelenlegi ára kb. 5-600ezer Ft/db.

Ez a 20 évet rögtön kitolja 30-ra,

a 10 év megtérülést meg 15-re, bár addigra pont a második is ledöglik..

2021. dec. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
79%
Úgy éri meg, ha villannyal fűtesz, és elektromos autóval jársz. Másképp nem.
2021. dec. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
62%

Amennyiben 2023. jan. 01.-től bevezetik -pl. kib.szásból- a havi elszámolást, akkor már a villanyfűtésnek is lőttek.

Arról az apróságról már nem is beszélve, hogy amikor nem süt a nap, akkor pont ugyanannyiért vásárolja meg a "sokmilliós tetődísszel" rendelkező fogyasztó is az áramot, mint bárki más.


A Wikipédia szerint Magyarországon a napsütéses órák száma nem éri el a 2 ezret sem! Konkrétan: 1988 óra/év

Egy évben 365 x 24 = 8760 óra van.

Ha csinálunk egy kivonást, akkor az jön ki, hogy: 6772 órát nem süt a nap.


Tehát amennyiben valóban havi elszámolás lesz, akkor a sokmilliós napelemes beruházással csupán évi kb. 1988 órát tudunk áramot termeltetni.

Ezzel szemben 6772 órában meg fizetünk az áramért a szolgáltatónak.

Mivel az az óraszám amikor nem süt a nap, több mint a háromszorosa annak mint amikor süt és áramot termel, így könnyen belátható, hogy 10 éven belül biztosan nem térül meg egy sokmilliós napelem beruházás ára.

Ha meg azt is hozzávesszük, hogy amikor süt a nap, akkor sem termel 100%-ot egy panel, és hozzáadjuk a szükséges javítások, karbantartások, a kb. 5 évente ledöglő (600ezer Ft-os) invertereket és az amortizációkat akkor bátran kijelenthetjük, hogy ez egy életben meg nem térülő befektetés.

Ráadásul napról napra jönnek ki a sokkalta korszerűbbek.


A napsütéses napok száma, ha valaki kételkedne:

[link]

2021. dec. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
71%
* Az persze teljesen egy "másik kávéház", ha valaki megnyeri a pályázaton az ingyen napelemet.
2021. dec. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
67%

10 év garancia van inverterre, szóval nem gond ha 5 év után tönkremegy.


Szerintem az ingyen pályázattal megéri. Az 50%-ossal is megéri.


Tisztán piaci alapon majd akkor éri meg ha nem lesz rezsi csökkentett ár.

2021. dec. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Borosandrea válasza:
En is most építtetek egy 25nm-es műhelyt és egy tetőtéri plusz szobát-es ugyan azon gondolkodtam milyen fűtése legyen a 3 helyisegnek-es egy dolgot biztosan tudok-napelembe nem fogok milluokat beletenni-ezt a bekerülési költséget- csak hogy havonta keves legyen a szamlam-inkabb szamlara költöm evtizedekig-míg élek nem tudom ezt fűtesi költsegre havonta elkölteni-egy inverteles clima 250 e ft- ha havonta 10-15 e ft-ba kerül a fűtésem-ki lehet szamolni mennyi milliot költhetek full melegre telen es full hidegre nyaron.
2021. dec. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 bodogzus válasza:
29%
10 ezer Ft az évi 3200kWh fogyasztás. Ehhez elegendő 3 kWp napelem. Ez egy rendes telepítőnél 1,3-1,4 millió Ft. 10 év alatt megtérül. A tájolás és árnyékhatás figyelembevételével 3,5kWp panelhez legtöbbször elég egy 3kVA inverter, mert a panelekre a legritkább esetben vetül úgy a napsugárzás, hogy a maximumot termeli.
2021. dec. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 bodogzus válasza:
66%
11-es olyan invertert kell venni amelyre alapból 10 év garancia van és olyan céggel telepíttetni akik nagy eséllyel 10 év múlva is léteznek.
2021. dec. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem biztos nincs értelme. Ez csak egy környezetvédelmi törekvés. Véded annak, meg annak a népes családjának is a környezetét, aki téged oda-vissza megadóztat, és belőled él. A mátrix létezik. Ha beruháznék hobbiból ilyenbe, akkor is csak akku bankkal együtt venném. Én tartanám karban magamnak, és javítanám az invertert. Sőt, az újat szétszedném és az időzített elavulást kijavítanám benne. A teljesítményfokozatot duplára méretezném, ne is langyosodjon, a kiszáradós kondikat fiókból cserélném. Nem lenne a hálózattal összekötve a cucc. Amit nyáron pluszban megtermelek, azt nehogymá télen 5x-ös áron adják nekem vissza! Ha kifogy az akku, átkapcsolok a fizetős hálózatra. A saját áramomra meg a szakismeretemre, amit szórakozás, csajozás, meg drogozás helyett gyűjtöttem önszorgalomból, arra ne tegyenek már ÁFÁ-t, mikor áruba sem bocsájtottam. Milyen jogon? Előbb parcellázzák ki a Napot, és szúrják rá a zászlót, ha tudják. Akkortól lehet valami jogot gyakorolni a napenergia megadóztatására.
2021. dec. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

#17

"10 ezer Ft az évi 3200kWh fogyasztás. Ehhez elegendő 3 kWp napelem. Ez egy rendes telepítőnél 1,3-1,4 millió Ft. 10 év alatt megtérül."



Az, hogy mikorra térül meg az majd attól függ, hogy éves, vagy havi elszámolás lesz!!

Továbbá függ majd a napos óráktól, a benapozottság százalékától és attól, hogy mit kell cserélni és javítani a hosszú évek alatt.


Egyetlen dolog biztos, mégpedig az, hogy hány hónapi villanyszámláját fizetett ki előre a telepítő cég markába.

Ez pl. 1,4 millió összegnél:

1,4 millió : 10 ezer Ft = 140 hónap

A 140 hónap : 12 = 11 év 6 hónap

Vagyis ennyit fizetett ki egy összegben és előre!!

Na ez az ami biztos.


Arról már nem is beszélve, hogy ez az összeg valamibe beforgatva és kamatoztatva lényegesen nagyobb nyereséget hoz 10 év alatt mint a vill. számla -bizonytalan kimenetelü- kiváltása.

2021. dec. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!