Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 16ezer Ft havonta a villanyszá...

16ezer Ft havonta a villanyszámlánk, napelemekkel érdemes lenne kiváltani?

Figyelt kérdés
Valakinek van referenciája, mennyi idő mire visszajön?

2015. jún. 19. 09:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
kb 10 év alatt hozná vissza az árát
2015. jún. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Én inkább energiatakarékosabb eszközöket használnék... Kis országunkban megadóztatják a napelemeket is, idő kérdése, mikor fogják plusz adóval sújtani a felszerelésüket is.
2015. jún. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Első körben érdemes LED-es lámpákban gondolkodni, lekapcsolni azt, ami nem kell, stb. (ha erre eddig nem figyeltetek volna oda nagyon szigorúan). Lehetnek súlyos energiazabálók is a házban, pl. ősrégi hűtőszekrény, amely cseréje olcsóbb, mint a napelem, és már 1 év alatt megtérül.
2015. jún. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Ez durván magas fogyasztás. Villanyboiler, villanytűzhely, regrégi fagyasztó? Mi fogyaszt ennyit nálatok? Előbb azt kéne kideríteni.
2015. jún. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
Azért szerényen megjegyezném: ez egy nemvisszatérülő berendezés.
2015. jún. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Én még a rezsicsökkentés előtt építtettem egy 3,5 kW-os rendszert, 25 ezer forintos villanyszámla kiváltására.

Akkor 9 év megtérülési idővel számoltam, de mivel lefelé ment a villany ára, 13 évre emelkedett.

3 év alatt még ventillátort sem kellett cserélni az inverterben.

A havi átlagos fogyasztásodat kellene tudni, amiből lehetne saccolni, hogy kettő, vagy kétésfél, vagy három kilowattos rendszer kell-e neked.

Amúgy, csak ha nem akarod bankban tartani a pénzedet, csak akkor érdemes beruházni 20 évre előre fizetett villanyszámlába.

Esetleg néhány éven belül újra lesznek pályázatok vissza nem térítendő állami támogatásokra, mert 2020-ig nem is tudom hány százalékot vállaltunk, hogy azt az áramot megújuló energiából állítjuk elő.

Amikor én építtettem, akkor egy napig volt nyitva a pályázat, nem tudtam megírni egy nap alatt. Berágtam és megcsináltam önerőből.

Nem bántam meg.

2015. jún. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

#4: Szerintem nem magas, főleg, hogy semmit nem tudunk a körülményekről. Ha van egy 3 gyermekes család, akár csak 4 számítógéppel és 5 hangfallal, s némelyek szeretnek kádfürdőzni... A fűtéshez is szükség lehet villanyra, nekünk a vízhez is (a fűtésünk pedig totálisan villany, de ez viszonylag ritka megoldás. nekünk ez volt a legjobb alternatíva, de nincs is akkora villanyszámlánk, mint a kérdezőnek, viszont csak ketten vagyunk. minden takarékos, de a számítógépek, erősítők, hangfalak rengeteget mennek).


A kérdésre már leírták a választ, nem rövid a megtérülési idő, de azért nem is olyan hosszú. Mi tuti bele fogunk vágni, napelem, napkollektor, hővisszanyerős szellőztetőrendszer, ha sokáig élek, talán szélerőmű is (ez egy igen szeles vidéke hazánknak, dombtetővel, itt még lenne is értelme), nem érdekel, hogy az megtérül-e, el akarom érni, hogy akkor is legyen rendes áramellátás, ha kezdődő apokalipszis lesz és a szolgáltató nem ad. De ezek hosszútávú tervek.

2015. jún. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
#7: Azért kérdeztem, mi fogyaszt sokat. Mert a villanyboilert meg az elektromos fűtést nem okos dolog napelemmel kiváltani. Arra ott a sokkal olcsóbb napkollektoros megoldás
2015. jún. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
ez ennyire magas lenne? Mi az átlag? 2gyerekes család, villanybojler, fagyasztó, a hűtő viszont tényleg egy régi zanussi, laptop, asztalipc sűrűn megy, 3 tv... viszont egy napelem élettartama minimum 20év, de szerintem 30at is kibírja, hacsak ha nem létezik a tervezett elavulás fogalma, ebben az iparágban.
2015. jún. 19. 20:36
 10/13 anonim ***** válasza:
ennyi cucchoz nem is sok az a 16 ezer ft
2015. jún. 21. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!