Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » MVM Next vezérelt áramnál...

MVM Next vezérelt áramnál hány amper jár alapesetben 3 Fázison?

Figyelt kérdés

Jelenleg ilyen kismegszakítóim vannak 3 Fázison:

16A, 16A, 10A.


Így vettem a lakást, sajna nem én köttettem be így.

Miért pont így helyezték el őket? Ugyanaz a terhelés van mindhárom fázison.

Csak 42Amper járt volna annak idején alapesetben, és ezen spóroltak?

Szükségem lenne a harmadik kismegszakítónál is a 16A-re.


Az nem baj, ha fizetni kell érte, csak mérőhely felújítás ne kelljen emiatt a plusz 6Amper miatt.


Az MVM Telefonos ügyfélszolgálata elérhetetlen, így egyelőre nem tudtam tőlük megkérdezni.


2022. jan. 26. 07:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
22%
Az órától elmenő vezetéknek a biztosítékig elvileg min 6mm2 kell lennie, ha ez nem adott akkor anyázhatnak, szerelő kérdése. A biztosítéktól elmenő vezetéknek 10-16A esetén min 2,5mm2, ha 20-25A akkor min 4mm2 kell lennie ha rézről van szó.
2022. jan. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 qkker1 ***** válasza:
100%

"Az órától elmenő vezetéknek a biztosítékig elvileg min 6mm2"


Egy néhány éve már 10mm2 a minimum!

2022. jan. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

12 válasz

Igen,az új digitális órákba már 10 írnak elő, ami vicces mert 6 vezeték érvéghüvellyel tökéletesen beleillik. Amikor kimennek órát cserélni a haveromék mesélik hogy a régi órák alatt mit találnak, beraknak egy 30-50cm darabot 10mm2 vezetékdarabot majd kötődobozban sorkapoccsal toldják, sok értelme nincs. 10mm2 vezeték 50-80A lenne indokolt, nem a lakossági fogyasztóknál jellemző. Az is megér egy misét, hogy mindeközben a szolgáltató még mindig vacak 16 alu vezetékkel jön be az óráig ami szintén nem szabályos, de ezt inkább hagyjuk.

2022. jan. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
40%

"10mm2 vezeték 50-80A lenne indokolt"


Ha legalább egy kicsit értenél a villanyszereléshez (ami elvárható lenne, ha ennyire osztod az észt), akkor pontosan tudnád, hogy a vezeték szükséges keresztmetszetét alapvetően két fő tényező határozza meg. Az egyik a vezeték terhelhetősége, a másik a feszültségesés.

Általában olyan hosszon, ami a mérőhely és a lakáselosztó szokott lenni, az utóbbi a meghatározó.

2022. jan. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

14 válasz......

A terhelhetőség és a feszültségesés is vezetékhossztól és beépítéstől függ drága barátom, és mivel előbb írtam, hogy a05m és 1 m szakaszra felbővítik utána azt csinálsz vele amit akarsz így ne osszad az észt mert lehet hogy többet értek hozzá mint gondolnád. Feszültségesést nem pár méteres szakaszon érdemes vizsgálni, terhelés szempontjából meg 10 kábel szabadon 25m alatt csúcsban a 100A is simán elviseli, de ha állandó terhelésen van 80A többet nem engednek rá a melegedés miatt. Szóval a vezetéket nem terhelhetőségre méretezik hanem melegedésre, és ahogy melegszik úgy változik az ellenállása és evvel a feszültségesés is.

Mivel fogalmad sincs arról milyen mekkora távolság van a lakás és a mérő között, ez általában pár méter szokott lenni, de társasházban is ritka a 10m nagyobb távolság teljesen felesleges fesz esésről beszélni. Ha egy kertes házról lenne szó, ahol az óra a telekhatáron az épület meg 30-50m távolabb ott már lenne értelme annak mait írsz!!! Szép napot!!!

2022. jan. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!