Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miért lett most ennyi a...

Miért lett most ennyi a gázszámlám?

Figyelt kérdés

Amit tudni kell: tavaly június óta kb egyedül élek. Átalányt fizetek. Mindenhol konvektor van.Mivel ugye egyedül élek ezért csak a szobámban kapcsoltam be a fűtést ráadásul csak november közepe fele mivel nem vagyok fázós. Amikor elmegyek dolgozni akkor mindig letekerem és este is amikor alszom. 2 hete olvasták le a gázórát ma mpedig emailben kaptam egy 51 ezer forintos számlát amin kicsit meglepődtem.. általában 10-12 ezer forint szokott lenni mindig

Miért ilyen sok most? ne haragudjatok, hogy nem tudom, de senki nem magyarázta el ezt az egészet nekem..



2022. jan. 26. 22:55
1 2
 1/15 Gugu Gabor ***** válasza:
86%
A gáz számlán nem csak össtze van hanem részletezik is köbméter stb az mit mutat?
2022. jan. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
2022. jan. 26. 23:30
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Valószínűleg év végi elszámolás volt, és most jött meg a különbözeti számla. Többet fogyasztottál az átalánynál.

Ha elmész otthonról, ne tekerd le teljesen a konvektort mert az állandó felfűtés több gázt fogyaszt hosszú távon.

2022. jan. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Oh, értem.

Egyesen szoktam hagyni. Olyankor ugye még nem kapcsol fel csak takarékon ég.

2022. jan. 26. 23:52
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Most olvasták le a gázórát.Éves szinten amit fizettél 562 m3 .Valószínű,ennél többet használtál, rosszul volt kiszámolva az átalány.Gázzal főzöl, a melegvíz miből lesz?Amit most ők meghatároztak az 47m3/hó, de ennél érdemes 20-30 m3-rel többet fizetni átalánt, mert ugye nm lehet tudni, hogy milyen tél lesz vagy tavasszal, kell -e fűtés.

Nézd meg, hogy egy októberi számlán pl. az elszámolt mennyiség hány köbméter volt?Ez balodalon van....

2022. jan. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Egy hatalmas Hajdú bojler van a fürdőszobában.
2022. jan. 26. 23:57
 7/15 Garott ***** válasza:
82%

Van egy jó és egy rossz hírem. A jó, hogy ez egy túlfizetéses számla, és az összeget visszakapod. A minusz ezt jelenti.


A rossz egy matek egyes :)

2022. jan. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Tehát befizetem és aztán majd visszakapom? Vagy ezt hogy érted?:)
2022. jan. 27. 00:01
 9/15 Garott ***** válasza:
100%
Ne fizess be semmit. Ez túlfizetés. Havonta fizetsz valamennyit, most leolvasták, és kiderült, hogy többet fizettél, mint amennyit fogyasztottál, ezért majd visszakapod, vagy jóváírják a köv számlában, attól függ, hogy mit kértél a szerződésben. D eha írsz egy emait, hogy hova utalják a túlfizetést, akkor 8 napon belül visszautalják a bankszámlára, ahova kéred.
2022. jan. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
21%

Meg egyszer én is felhívtam őket, hogy mi van...azt mondták, hogy ha közben változik a gáz ára akkor ők azt havonta nem nézik.Az is változtat az év végi forintális összegen.Azért is érdemes kicsit emelni azon a köbméteren amit ők meghatároznak , hogy beleférj abba is...Ha többet fizetsz, visszakapod...nekünk rendszeresen most már évek óta visszakapunk....ők ált. 100-110m3 állapítanak meg, de én azt visszaemeltetem 130m3-re, azóta mindig visszakaptunk még ...Nálunk minden gázzal működik, főzés, melegvíz és a fütés ami cirkó.

Nézd meg hónap utolsó napján, hogy áll a gázóra állása.A kezdő érték rajta van a számlán ha jól látom, 2022.01.01 7897m3 a különbözetet szorozd meg 6-tal mert átlagosan 6 hónap a fűtési szezon.A maradék 6 hónapra számítsd mondjuk a felét/hó .Add össze a 2 félévet és oszd el 12-vel.Persze nem mindegy, amit írtam előbb, hogy mire használod még a gázt.

2022. jan. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!