Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Jelenleg melyik a legolcsóbb...

Jelenleg melyik a legolcsóbb fűtéstípus?

Figyelt kérdés
Nekem csak a távhővel van tapasztalatom, illetve szüleimnél házközponti, egyedileg szabályozható fűtés van, de azt nem én fizetem, mindkettő panel, más típusú ingatlanban sose laktam.
2022. jan. 28. 09:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

Te kevered a dolgokat.

A két mérték egység nem ugyan az!!! Primer energia KWh/m2év, az nem ugy jön ki hogy megszorzod a hőszivattyú teljesítményét idővel!

A fűtést téli hőveszteségre kell méretetni, amit -15°C külső és 20°C belső hőmérsékletekkel számolnak, ez egy 100 m2 es háznak kb 5Kw, tehát ennyi kell a fűtéshez, de a melegvíz előállítas majdnem annyi energiába kerül mint fűteni a házat. Ezért nem lenne elég egy 6 kwos hőszivattyú, helyette kell a 9Kwos ami megoldja a fűtés és melegvíz kérdését. Ha egy ekkora és ilyen szigeteléssel rendelkező hazba beteszed a 6Kwos gépet, akkor a melegvizellátást mással kell megoldanod.

2022. jan. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Ezt majdem elfelejtettem

"9kW-os hőszivattyú átlag 3-as COP-vel 27 kWh fűtési energiát fog előállítani,"


Egy 9kwos hőszivattyú, ha scop 3, akkor 3kw villamos energiából állít elő 9 kw fűtési energiát!

2022. jan. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
39%

Aki ma egy vadiúj, zöldmezős 100 m2-es családi házba 9kW fűtést rendben lévőnek tart, az finoman szólva nincs képben.

Egy értelmes tervező/kivitelező páros csípőből hozza az 50-60 W/m2 értéket...

2022. jan. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Egy értelmes tervező/kivitelező páros csípőből hozza az 50-60 W/m2 értéket..."

Tehát sokak szerint egy 100 m2-es ház 5-600 wattal kifűthető?? :)))

Ez az érték Egy BB energetikájú (2022 előírás) ház kb 10 m2-es szobájának a 20 °C-ra fűtéséhez szükséges...

A padlófűtés 45 előremenővel 15 cm osztással m2-enkét 80w-ot ad le.... tehát 13 szerint 6-8 m2 padlófűtéssel ki lehet fűteni egy 100 m2-es házat télen.. hát sok sikert hozzá

hihetetlen mennyire nincsenek képbe emberek ezekkel a dolgokkal, nem csoda hogy sokakat megvezetnek.

2022. jan. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Aki nem ért egyet a 12-es válasszal ,annak bizony lövése sincs a hőszivattyúk működési elvéről... google, youtube 5 perc alatt utána lehet járni...
2022. jan. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!