Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Az EON-tól kérhetem hogy...

Az EON-tól kérhetem hogy kikössék a villany ha nincs tartozásom?

Figyelt kérdés

Van egy 1/1 tulajdonú házam amibe a családtagjaim laknak benne de nem akarnak fizetni semmit így nekem kell mert ha kikötnék akkor a vissza kapcsolás simán 150 000 forint lenne. (És már nem is a házon belül kötnék vissza mert fadobozban van. Előírás szerint már csak a házon kívülre a ház falára tudnák rakni így a hálózatot újra kéne tervezni és húzni ami még plusz százezrek lennének.)

Az a lényeg ha bemegyek és kérem hogy kössék ki a villanyt akkor ki kötik?

Körülbelül mennyi lesz a kikötés és a vissza kötés majd idővel?

Ha nincs villany akkor rögtön kiköltöznének a családtagjaim mivel nem vagyunk jó viszonyban és így lenne nekem a legjobb és a legegyszerűbb.

Én jelenleg nem is lakok benne mert vidéken dolgozok.

Még ha 50 000 forint lenne is a ki és a vissza kapcsolás akkor is megérné nekem.

Kikapcsoltatnám kiköltöznének és 2-3 hónap múlva vissza kapcsoltatnám.



2022. febr. 16. 12:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%

Eszedbe ne jusson kiköttetni, mert az azzal jár, amit leírtál.

A legegyszerűbb, ha nem fizetsz helyettük, így 60 nap után jön a kikapcsolási értesítő, amire talán 8 napot adnak. Ha nem történik befizetés kijönnek és leplombálják az órát, áram volt-nincs.

Ennek a díja ki-bekapcsolással 20-30ezer között van.

Csak arra ügyelj, hogy ne szakítsák le a plombát, mert akkor téged fognak megbszni, mert gondolom a neveden az óra.

2022. febr. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
2-es, teljesen mindegy, ha nem szabványos a doboz, akkor sem kapcsolják vissza.
2022. febr. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%
Ha be vannak ofa jelentve, tudnak szerződni, szóval nem sokat érsz vele.
2022. febr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

#2

Gondolom 1-es akartál írni!

De igen!

Nálunk 1x volt egyetlen napra kikapcsolva (nem kikötve!) és másnap szó nélkül visszakapcsolták. Pedig bent van az óra az előszobában.

2022. febr. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

3:

Átíratni/szerződni csak a tulajdonos beleegyezésével lehet.

2022. febr. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

E-on területen lekötést követően a visszakötés új bekötésnek számít és szabványosítani kell a mérőórahelyet, azaz ahogy mások is helyesen írták a visszakötés költsége meghaladja a 100.000 forintot!

Ha 1/1 tulajdonos vagy, nincs haszonélvezeti joguk, akkor szimplán ki kell lakoltatni őket! Mi jogon tartózkodnak más házában? Az, hogy rokoni viszonyban vagytok annak semmi köze az ügyhöz, nem az övék az ingatlan! Amikor nincsenek otthon, cserélsz zárat. Ha feltöri, akkor az már betörés! Nyoma van, hogy felfeszítette az ajtót, hívod a rendőrt, hogy betörtek, ennyi!

2022. febr. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Olyan hàzat vettünk, ahol ki volt kötve a villany. 200 ezer volt az új villanyóra, amire ràkötöttèk. Van egy hatàridő, már nem emlékszem mennyi, hogy ha azon az időn belül kötik vissza, akkor nem kell óràt cserèlni. A vezetèk új volt, új építésű ház, így arról nem tudok nyilatkozni, hogy kellett volna-e cserèlni.
2022. febr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom a családtagok állandóra vannak ide bejelentkezve.

Nem úgy van ,hogy csak úgy kirakom őket.

Közjegyzőhöz kell fordulni,Az ilyen tartozásokat már ő intézi,ott lehet panaszkodni.

Nagyon drága lenne neked ez a ki-be köttetés .

2022. febr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
7-es ha jól tudom akkor 6 hónap a határidő. De pénteken be megyek személyesen és pontosan megtudom.
2022. febr. 16. 16:03
 10/14 A kérdező kommentje:

8-as igen állandóra vannak bejelentve. De mint egyedüli tulajdonos elméletileg bármikor ki rakható őket. Elég annyit csinál hogy átjelentem őket máshova. Meglehet ezt csinálni mert ha azt megtudták csinálni hogy egy lakhatatlan házba 120 ukrán vendég munkás van bejelentve akkor ezt is meglehet.

Kérjenek értük fejenként 10 000 vagy 20 000 forintot akkor is megéri nekem.

De még lehet valamelyik nem idén barnult is megcsinálja apró pénzért.

2022. febr. 16. 16:09
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!