Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Az EON-tól kérhetem hogy...

Az EON-tól kérhetem hogy kikössék a villany ha nincs tartozásom?

Figyelt kérdés

Van egy 1/1 tulajdonú házam amibe a családtagjaim laknak benne de nem akarnak fizetni semmit így nekem kell mert ha kikötnék akkor a vissza kapcsolás simán 150 000 forint lenne. (És már nem is a házon belül kötnék vissza mert fadobozban van. Előírás szerint már csak a házon kívülre a ház falára tudnák rakni így a hálózatot újra kéne tervezni és húzni ami még plusz százezrek lennének.)

Az a lényeg ha bemegyek és kérem hogy kössék ki a villanyt akkor ki kötik?

Körülbelül mennyi lesz a kikötés és a vissza kötés majd idővel?

Ha nincs villany akkor rögtön kiköltöznének a családtagjaim mivel nem vagyunk jó viszonyban és így lenne nekem a legjobb és a legegyszerűbb.

Én jelenleg nem is lakok benne mert vidéken dolgozok.

Még ha 50 000 forint lenne is a ki és a vissza kapcsolás akkor is megérné nekem.

Kikapcsoltatnám kiköltöznének és 2-3 hónap múlva vissza kapcsoltatnám.



2022. febr. 16. 12:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
92%
Igényeljél előfizetős mérőt és a probléma meg van oldva, Ha nem töltik fel akkor nincs áram és kész.
2022. febr. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
11: Ahhoz is kell szabványosítás ha csak nem szociálisan rászoruló. De rá kell kérdezni, és az előrefizetős óra a legjobb megoldás.
2022. febr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Kikötés,és kikapcsolás között különbség van!

A te kérésedre nem kapcsolnak ki,csak kikötnek.

2022. febr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Garott ***** válasza:
89%
Állandóra vannak bejelentve, ezzel megszívtad. Leszerelni nem fogják ha laknak benne, ha nem engedi be őket, akkor semmmit nem tudnak csinálni az EOn nem hatóság, nem törhet be a telekre. Ilyen helyzetekről sok cikk an, a lényeg, hogy a jog a bérlőt védi. Arról nem is beszélve, hogy amíg él a veszélyhelyzet, addig nem lehet még hatósággal sem senkit kitenni, utána is csak bírósági határozattal.
2022. febr. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!