Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan segíthetek elfogadni...

Hogyan segíthetek elfogadni az új helyzetet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem részletezem,de sajnos úgy esett,hogy a lányommal el kell költözünk otthonról albérletbe.Távolabbi település,nem ismerünk ott senkit.Ami a dolgot nehezíti,hogy egyszerűbb körülmények közé,mint amit megszoktunk,és amik alapvető dolognak számítanak manapság. (pl.fürdőszoba, internet,kábel tv)Jó pár hónapig biztos,hogy ezek nélkül kell élnünk,és tudom nem szükséges az élethezfeltételhez,de az, hogy kiszakad a megszokott környezetből,+családi problémák,egyéb történések,és ehhez jön, hogy egy csomó mindenről lekell mondania... Nem könnyű.

Szeretnék mindent megtenni,hogy megkönnyítsem ezt az időszakot,de tény hogy mindkettőnknek jelentősen lejjebb kell adnunk az igényeinkből,a mindennapok is küzdelmesek lesznek,ehhez társul a lelkiválság...Magam részéről nem érdekes,bármiről lemondanék,csak mellette lehessek,őt megóvhassam,de a szívem szakad belé,hogy nem tudok neki olyan életet biztosítani,amilyet megszokott, és amilyet érdemelne.Főleg,hogy ő nem tehet semmiről,mások önző, felelőtlensége miatt kerültünk ebbe a helyzetbe.Nem tudom,hogy mondjam el neki,hogy nemsokára máshol,másképp fogunk élni? Így is olyan sebzett,sérült mostanság.10 éves kislányról van szó egyébként.



2022. márc. 6. 22:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Netán menekültek vagytok?
2022. márc. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
0%

Tudom, hogy nem segít a problémádon, de az meg van, hogy hasonló problémával küzd néhány millió szülő aki éppen menekül Ukrajnából a gyerekével?

Ők is megértetik a gyerekükkel, hogy fontosabb dolgok is léteznek, mint az ő megszokott komfortjuk.

Bocs.

2022. márc. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

#1 Nem vagyunk menekültek.


#2 Igen tisztában vagyok a mostani helyzetükkel, de nyilván más a mi élethelyzetünk is, a mi életünkben per pillanat más okoz válságot, de attól,hogy nekünk nem kell menekültként egy háború elől menekülni,nem jelenti azt,hogy akkor más baj nem is érhet,és az életünkben végbement "változások" és szörnyűségek, főleg egy gyerek számára ne bírjanak nagy horderővel.És igen örülök,hálás vagyok,hogy nekünk jelenleg ilyesmivel pluszba még nem kell megküzdenünk,de attól a mi problémánk sem válik jelentéktelenné.Ha pl.valaki elveszti egy hozzátartozóját, vagy megsérül, és valamelyik végtagját,megkérdezi másnak hogyan sikerült feldolgozni, nem írhatom oda,hogy bocs,de Ukrajnában is ezen megy át millió ember,nekik is sikerül elfogadni.Bocs...

Nem is értem a válaszod...Tudom, hogy sokan küzdenek ezzel jelenleg is,de ennyi erővel semilyen kérdést ne tegyen itt fel senki, mert másokkal is előfordul ugyanaz?

Minden bántás nélkül mondom,nem véleményt kértem, hanem pont mivel te is rávilágítottál,sajnos ez,millió emberrel megtörténik, és hátha pont olyan tud válaszolni,aki ment már át hasonlón,és tud tanácsot adni, ő hogyan könnyítette meg a gyermeke számára ezt az időszakot.

Köszönöm!

2022. márc. 7. 05:15
 4/31 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2022. márc. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
#4 10 éves
2022. márc. 7. 07:09
 6/31 anonim ***** válasza:

És mik a körülmények, mért nincs fürdőszoba?


Egyébként még jó, hogy tavasz jön, nem télen van ez.

2022. márc. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele minél előbb, hogy szokhassa a gondolatot. Emeld ki a pozitívumokat - szereted, vele maradsz és jó lesz nektek együtt, és nem lesz több veszekedés vagy egyéb rossz, amit most ott tudtok hagyni.
2022. márc. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim válasza:
0%
Inkabb add orokbe
2022. márc. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
#8 inkább gondolkodj, ha van mivel, mielőtt válaszolsz!
2022. márc. 9. 06:28
 10/31 anonim ***** válasza:
0%

Kábel tévé alap?

Nekem nincs de van szaunám akkor én most h lye vagyok?

2022. márc. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!