Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Vízmérő pontossági vizsgálat...

Vízmérő pontossági vizsgálat hogyan történik? Irreális a vízfogyasztásunk?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Éves általánydíjjal fizetjük a vizet. Eddig minden évben rendben volt a számla max néhány ezer forintot kellett az éves mérés után ráfizetnünk. A havi fogyasztásunk átlagban 12 m3 volt (2 felnőtt és 1 kisgyerek) Idén viszont kijött egy plusz 110 m3-es fogyasztás ami durván 70.000 Ft. Azóta figyelem a vízfogyasztást és havi 22 m3. Semmit nem változtattunk a szokásainkon. Volt kint egy vizes szakember ő annyit állapított meg, hogy sem szivárgás sem törés nincs. Ezért kértem a szolgáltatót, hogy nézzék meg hátha hibás az óra. Ennek viszont megint egy elég magas díjja van. Ettől függetlenül kérjük a vizsgálatot mert nem akarom kifizetni ha nem mi fogyasztunk ennyit. Azt írták kijönnek, leszerelik az órát és egy cég bevizsgálja a kütyüt. Addig nekem nem lesz vizem? Vagy tesznek fel új órát? Mi az esély arra, hogy rosszul mér? Más aki bevizsgáltatta annál bebizonyosodott, hogy hibásan mér a kütyü? Már arra is gondoltam, hogy az új szomszéd bütykölt valamit mert felújítottak, átalakítottak és pont a közös falban fut a fő vízvezetékünk (ikerház vagyunk külön fogyasztó mérőkkel) Létezik, hogy rácsatlakoztak a mi vizünkre? Ezt hogy lehet ellenőrizni ? A vízóra lent van egy mély aknába, a felszínről azt se látom mikor pörög tehát figyelni nem tudom folyamatosan, hogy a esetleg a szomszéd használja-e...
2022. márc. 18. 10:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Barkácsoljatok egy ilyen nagyítós leolvasó kütyüt, és tudod ellenőrizni, hogy mennyire pörög - ha mindent elzártál:


[link]


Milyen módszerrel állapították meg, hogy nincsen szivárgás, vagy csőtörés...???

2022. márc. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

amikor dolgoztam, akkor az volt a dolgom, ellenőrizzem a vélt túlfogysztásokat.(nem vízműnél, ikv). Röviden: a mérők soha nem mérnek többet, mint amennyi átfolyik rajtuk, felesleges bevizsgáltatni..ha mégis, akkor az úgy működik, hogy a szolgáltató kijön, a vizsgálandó mérőt leszereli, és egy nulla számlálós vadonatújat felszerel, jegyzőkönyv, oszt annyi..


Akárhány reklamáció volt, mindenhol az derült ki, hogy vagy nem fogat fel a fogyaszó a mindennapos kádban fürdés, a folyóvizes mosogatás tekeri ám a mérőt...vagy nem tudott róla a fogyasztó, hogy a régi vezetékről van egy lecsatlakozás ankerti csaphoz..arról mossák az autót a szomszédok..


A többit nem részletezem, mert mind fogyasztói tévedés volt.


Ha a szomszédra gyanakszol, akkor egy szakival szerelj fel egy almérőt, ami csak a te csövedet méri..

Kiderül minden..


Szóval a mérők nem mérnek túl, csak annyit amennyi a fogyasztás..


A legjobb amikor szivárgó csőrepedés van, vagy állandóan öblít a wc..ez több köbméter is lehet havonta.

2022. márc. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

nem kell lemászni az aknába, egy hosszú bot végére erősítesz egy megfelelő nagyítót(lupét), mellé egy kis led lámpát, aztán ahogy a vízóraleolvasó is csinálja, időnként, ahogy gyanítod, megnézed. Nem kell lemászni, csak kényelmesen ledugni a botot, és már látod is, forog-e.


Nézd meg a vízóraleolvasóknak milyen profi botjuk van..piacon veszel egy három méteres partvis nyelet, ugyanott egy ószeresnél nagyítót, ledlámpát, aztán lehet bütykölni..


Meg fogsz lepődni az eredményen.

2022. márc. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%
az#1-es megmutatta, mi is a profizmus..
2022. márc. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Még annyit, hogy nem is kell a nagyító mellé ledlámpa, jó úgyis, hogy szúrófényre állított zseblámpval levilágítasz(nekem GREE LED van)
2022. márc. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Valahogy ellenőrizni fogjuk akkor, hogy pörög-e az óra ha mi nem használjuk. 10 éve élünk itt és eddig mindig szinte ugyannyit fogyasztottunk. Amikor megszületett a kicsi akkor lett több mondjuk 1,5-2 m3-rel a fogyasztásunk. Azóta, 4 éve szinte pontosan ugyannyi volt mindig az éves fogyasztás. Most meg ugye plusz 110 m3. Nem változtattunk a fogyasztási szokásokon, szerencsére nincs kádunk, hogy elcsábuljunk egy kádfürdőre :D Sőt az a durva,hogy az előző években locsoltunk és kismedencéztünk is, de most nyáron szinte itthon sem voltunk majd 3 hónapig , szóval így az arány még jobban eltolódik. A szomszéd kb 1 éve költözött be akkor volt nagy fúrás faragás, döngöt az egész ház... Köszönöm a segítséget! majd megírom mi lett a végkifejlet :)
2022. márc. 18. 11:36
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

A legegyszerűbb teszt, ha lezárod a házban a víz osztót. Ezután lefényképezed a vízórát, és vársz vele 6 órát majd lefényképezed ismét. és egyből látod, hogy mozogtak e a mutatók, meg azt is mennyit.

+10 m3, az óránként ~13liter, 6óra alatt 78 l.


Ha nincs víz osztód, akkor amiket minden képen ki kell zárni helyileg: WC, bojler, vízlágyító, víztisztító.

Ha fűtési rendszer utántöltése automata, akkor valószínűleg a hozzá tartozó biztonsági szelep is a lefolyóba van csatlakoztatva. Érdemes ennek csövét átdugni egy vödörbe, egy napra.

Ugyan így a bojler biztonsági szelepét lefolyócsövét szintén egy vödörbe.

A vödör azért jó mert abból vissza tudod mérni mennyi víz ment el feleslegesen, mert lehet máshol is ereszt valami.

És ne felejtsd el 13liter/óra!! Ennek megfelelően ellenőrizd a vödör tartalmát.

2022. márc. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk nincs már nagyító, a vízóra leolvasó céges telefonnal és céges szelfi bottal fotózza az órát :D
2022. márc. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, hogy óra csak kevesebbet tud mérni, többet nem.


Az órán van decis mutató is. Ha ezt figyeled, 10 perc után meg lehet mondani, hogy van-e vízfogyasztásotok.


Mivel állapították meg, hogy nem szivárgás?

2022. márc. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Én írtam a kérdést. Megcsináltattuk a cserét és a bevizsgálást. Ma kaptuk egy hivatalos értesítőt, de nem tudom értelmezni. Olyan katyvasz az egész :(


Ez áll benne.


Külalaki vizsgálat: A mérőeszköz a szemlevételezés alapján megfelelt.


A méréstechnikai ellenőrzés eredménye : nem felelt meg.


Értékelés: A mérőeszköz a pontossági vizsgálaton megfelelt. A hitelesítést tanúsító jeleket eltávolítottuk.


Ez most mit jelent?


Köszönöm ha segítetek!

2022. máj. 5. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!