Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Vízmérő pontossági vizsgálat...

Vízmérő pontossági vizsgálat hogyan történik? Irreális a vízfogyasztásunk?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Éves általánydíjjal fizetjük a vizet. Eddig minden évben rendben volt a számla max néhány ezer forintot kellett az éves mérés után ráfizetnünk. A havi fogyasztásunk átlagban 12 m3 volt (2 felnőtt és 1 kisgyerek) Idén viszont kijött egy plusz 110 m3-es fogyasztás ami durván 70.000 Ft. Azóta figyelem a vízfogyasztást és havi 22 m3. Semmit nem változtattunk a szokásainkon. Volt kint egy vizes szakember ő annyit állapított meg, hogy sem szivárgás sem törés nincs. Ezért kértem a szolgáltatót, hogy nézzék meg hátha hibás az óra. Ennek viszont megint egy elég magas díjja van. Ettől függetlenül kérjük a vizsgálatot mert nem akarom kifizetni ha nem mi fogyasztunk ennyit. Azt írták kijönnek, leszerelik az órát és egy cég bevizsgálja a kütyüt. Addig nekem nem lesz vizem? Vagy tesznek fel új órát? Mi az esély arra, hogy rosszul mér? Más aki bevizsgáltatta annál bebizonyosodott, hogy hibásan mér a kütyü? Már arra is gondoltam, hogy az új szomszéd bütykölt valamit mert felújítottak, átalakítottak és pont a közös falban fut a fő vízvezetékünk (ikerház vagyunk külön fogyasztó mérőkkel) Létezik, hogy rácsatlakoztak a mi vizünkre? Ezt hogy lehet ellenőrizni ? A vízóra lent van egy mély aknába, a felszínről azt se látom mikor pörög tehát figyelni nem tudom folyamatosan, hogy a esetleg a szomszéd használja-e...
2022. márc. 18. 10:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Mi lett a végeredmény?
2022. szept. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Néhány nappal később jött egy másik határozat amiben elnézést kértek mert elírták az előző dokumentumot...Kiderült, hogy valóban hibás volt a mérő. A szolgáltató kiszámolta az előző két mérés közti napi átlag fogyasztást és az alapján módosította a tévesen kiszámlázott fogyasztást. Legalább plusz pénzt nem kellett fizetnünk. A ,,vicc, viszont az egészben, hogy szinte most a csere után is csak 1,5 m3-el lett kevesebb a havi fogyasztás. Írom naponta az állást. Szóval valami továbbra sem stimmel mert 2 felnőtt és 1 gyerek (tusolással) 19 m3 szerintem továbbra sem reális. Már strigulákat húztunk a wc-nél, mosógépnél stb. A számításaink alapján nagy ráhagyással is maximum 13-14 m3 lehetne, de akkor abba már locsolás is benne van (pedig idén nem locsoltunk mert minden kiégett a kertben)
2022. szept. 19. 11:03
 13/14 anonim ***** válasza:
Tegyél be egy almérőt!
2022. szept. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nézd meg a fagycsapot (de bárhol máshol előfordulhat), van, hogy annyira minimális a csepegés, hogy a kerék nem forog, de havi szinten jelentős elfojást eredményezhet.

B opció, hogy az óra visszafelé nem mér, és a hálózaton lévő nyomásingadozás miatt amikor nagyobb a nyomás, mér, amikor kisebb, akkor pedig nem méri azt, ami visszamegy. Ez is képes valamicske többletet jelezni. Erre a megoldás az óra elé egy visszacsapó szelep. (Szolgáltató intézi.)

C opció, bojler szelep/automata hűtőkör fűtési rendszerben/ wc tartály, egyéb olyan dolgok, amik közvetlenül a csatornába vannak vezetve, ergo nem veszed észre, hogy folyik.


Nem te lennél az első, akinek a szomszéd kötött rá, akár véletlen is. Első körben én raknék be a házba egy órát, illetve a kerti csapot addig kiiktatnám. Ha a házba kevesebb víz megy be, akkor kint kell keresni a hibát. Ha nem, akkor bent. Ezt az órát nem kell a szolgáltatóval egyeztetni sem, egy vízszerelő be tudja rakni. Az óra 5.000 Ft körül van, a szerelést nem tudom mennyi.

2022. szept. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!