Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mit gondoltok a túrázásra...

Mit gondoltok a túrázásra szánt napelemes töltőkről?

Figyelt kérdés

Egyelőre érdeklődés szintén kutatok, itthonra vennék napelemet. Nem tetőtéri lakásban lakom, szóval a délelőtti órákban tudnám kitenni az ablakba. Szerintetek tudnék vele tölteni, ne adj isten laptopot vagy egy olajradiátort üzemeltetni? Én úgy látom, nem, de hátha vannak erről tapasztalatok.

20-30ezres készülékeket néztem.



2022. ápr. 6. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Olajradiátort??? Ahhoz egy fél háztető kéne :)

Telefont tudsz róla tölteni, ha rásüt a nap. Semmi többet.

2022. ápr. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nézegetem a power bankokat is, ha például egész nap töltök egy power bankot napelemmel, akkor este egy órát tudok vele fűteni?
2022. ápr. 6. 12:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami troll kérdés? Powerbankkal fűteni?
2022. ápr. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagyobb powerbank mondjuk 20000mAh akksival (3.7V)

Az ugye 20Ah, 74Wh.

Nyilván egy powerbank sem bír el egy fűtőtestet, de tegyük fel hogy valaki megoldja, a 2000W-os olajradiátor 2 PERC alatt megenné ezt az energiát.

Egyébként a powerbankok tipikus kimeneti teljesítménye 10-20W maximum.

2022. ápr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%

???

Ezek arra valók hogy valamennyire feltöltsék a mobilod, ha épp lemerülnél..

2022. ápr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%
2 telefont fel tudsz vele tölteni hogyha egész nap süti a nap.
2022. ápr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
95%

Oszt mekkora a felülete? Én a Conradnál vettem egy 10 ezrest, az három hétig töltődik. :D Igaz, hogy pont egy valamire jó 3 hetente. Egy mobiltelefon, vagy egy tablet feltöltésére.

Nyáron szerintem elég lesz neki egy hét ahhoz, hogy feltöltődjön benne az aksi. Azelőnyös, mert ha a hegyekben baj van (és pont térerő meg pont ott pont van), akkor tényleg csak egy hetet kell várni a segélykérő hívással. Egy hét az sokkal esélyesebb a túlélésre, mint három. Kivéve, ha jön a medvegy.

2022. ápr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!