Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Spájzoltál be élelmiszert?

Spájzoltál be élelmiszert?

Figyelt kérdés
A várható áremelések miatt?

2022. ápr. 22. 20:57
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Érdekes válaszok, köszönöm.
2022. ápr. 23. 09:07
 12/19 anonim ***** válasza:
84%

Mi most fogunk vásárolni, igen. Most nem arra kell gondolni, hogy 30 liter étolajat veszünk, de szerintem sok kicsi sokra megy.


10 liter olaj, 20 kg liszt, konzervek, majonéz meg társai, üveges savanyúságok, tészták, ilyen hosszú ideig elálló alapvető élelmiszereket fogunk venni. Húsból még betárazok vagy 20 kilót a fagyóba, elfér, azért nem mindegy, hogy 1600- ért veszem a csirkemellett vagy 2200 ft-ért. Veszek vagy 2 nagy pack pelenkát, popsitörlőt, lassan lejáró kozmetikumot.


Most ki tudja, ez már szeritem simán a százezres spórolás kategória, ránk romlani semmi nem fog, mert tudom, miböl mennyi szokott fogyni nálunk, most annyi, hogy 3-4-5 hónapra előre betárazok ezekből.


Úgyis jön a nyár, a zöldséget olyankor szinte csak a veteményesünkből szedjük, jóformán húst meg tejterméket kell akkor csak venni a következő időszakban.


Összel telepítjük a gyümölcsfákat, cserjéket, van már, csak nem sok.

2022. ápr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
85%
Én gázolajat fogok, hamarosan megindul a roham.
2022. ápr. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Aki előrelátó, az betáraz tartós élelmiszereket amik sötét, száraz és hűvös helyiségben "sohasem" fognak megromlani.

Nyitottunk már fel kb. 30 éves olajoshalkonzervet, és semmi baja sem volt.

Egy barátom pl. a nemrégen megörökölt házában talált vagy 50 kiló kilós kristálycukrot amire még rá volt nyomtatva, hogy 27 Ft-ba került. Természetesen semmi baja sem volt.

Sajnos a valós áremelkedések messze nem egyeznek a hivatalossal.

(Ahogyan a valós jövedelmi viszonyok sem.)

Így mindenki saját maga eldönti, hogy megéri-e neki betárazni vagy sem.

2022. ápr. 23. 11:12
 15/19 anonim ***** válasza:
78%

#14: mi is tartunk itthon tésztát, rizst, lisztet, savanyúságot, füstölt húsokat, konzerveket, alapvető tisztító tisztálkodószereket stb..

De nem pánikvásárlással halmozom fel mikor olvasok valamit a hírekben, hanem mindig van itthon mondjuk 6 kiló cukor, mert azt egy hónap alatt sem használjuk el, szóval ha beüt másoknál a pánikvásárlás, nekem lesz annyi cukrom, hogy minimum 1 hónapig kibírjam. Így nem okozok hiányt a boltokban, mégis van tartalékom.

2022. ápr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
75%
Kb. mint a 12 és a 15-ös válaszló. Amúgy is tartunk itthon többletet a tartós dolgokból, pl. most van itthon 3 karton tej, de még tervezek venni szépen lassan többet is, mert egy vásárlás alkalmával csak 1 kartont lehet venni. A lisztet én amúgy is karton számra veszem, most is veszek 2-3 kartonnal. Olajból szintén van itthon 15 liter kb. Tehát nem halmozunk fel mi sem extrán sokat semmiből, de ha beüt a krach vagy hiány lesz valamiből simán kihúzzunk pár hétig, hónapig.
2022. ápr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Jól teszitek.

Fontos a bölcs előrelátás.

2022. ápr. 23. 19:09
 18/19 anonim ***** válasza:
25%
Én betáraztam 600 tekercs wc papírt, 200 kg lisztet, meg sok zacskó gázolajat...
2022. ápr. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
93%

Vettem néhány dolgot, de az áremelkedés ellen nem sokat ér, mert szerintem 2-300ezerért lehet előre bevásárolni, hogy ne is romoljon meg. Ezen megspóroljuk a drágulást, ami még ha esetleg 50%-os is lesz, akkor az 150ezer megtakarítás. És a további 20-30-40évben mi lesz? A 150ezerrel nem sokra megyünk.

Szóval inkább azért vettem, ha mondjuk elkezdődik egy felvásárlási hullám, akkor nem nagyon lehet majd vásárolni.

2022. ápr. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!