Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A német élelmiszerárak és...

Kíváncsi ember kérdése:

A német élelmiszerárak és egyéb kiadások fedezésére mekkora keretösszeggel érdemes rendelkezni az első fizetésig, ha például autót mosni szeretnék oda kimenni? Eleinte milyen és mekkora kiadásokra kell hogy számitsak?

Figyelt kérdés
2017. dec. 3. 16:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hasonló árakkal kalkulálhatsz mint itthon. Ha megismerted a környéket, akkor fogsz találni olcsóbbakat is.
2017. dec. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Filkoo válasza:

Ha tudsz egy picit angolul, következő oldalt javaslom összehasonlítási alapnak: [link]


Viszonylag pontos képet ad. Egyébként az élelmiszer Németországban nem sokkal drágább mint itthon, a különbség inkább a lakhatási és egyéb szolgáltatások (pl.: tömegközlekedés) költségében van. Nem tudom hova mentek és hányan, de fejenként én minimum 2000-2500 euró tartalékkal indulnék neki, ebből ki lehet húzni egy hónapig ha az ember talál viszonylag olcsó lakhatást.

2017. dec. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
* élelmiszerre vonatkozott a válaszom.
2017. dec. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Lakbérrel, rezsivel és 2-3 havi kaucióval kell rendelkezned, mert változó, hogy mennyit kérnek.

Ha nem albiba mész, hanem panzióba, vagy motelbe, akkor megnézed az árakat és 2 havi jó ha van a biztonság kedvéért.

Egyet ugye kimenetelkor fizetsz, de lehet, hogy előbb kell fizetned a hónapot mint a fizetés és ne legyél meglőve.

Ha van lehetőséged itthonról kaját vinni, kolbász, szalámi, szalonna, konzervek, akkor csak kenyérre, vagy egyéb friss dologra van ott szükséged, de ezt te tudod.

Ha nem viszel itthonról, akkor kb. 100ezerrel számold a havi kaját.

Legyen nálad tartalék, előre nem látható dolgokra is, ezt a lehetőségeid szabják meg.

Mielőtt mész, el ne felejtsd kiváltani az EU-s TB kártyát!!!

A 2500Euró amit már írtak, az a minimum alap.

2017. dec. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
A nagy büdös francokat kell itt 2500 euró, meg 300 euró havi kajára kezdetnek. Ami a legfontosabb, hogy legyen szállás, meg munka. Én 2014-ben 200 euróval jöttem ki, ennyim volt egy hónapra a fizetésig. munkásszállón laktam, ahol utólag vontak bért. Aztán gyűjtöttem kaucióra, meg saját albérletre, autóra. És voálá itt vagyok, semmiféle 2500 euróm nem volt, hanem megvettem az alapdolgokat és megfőztem... A havi kiadás pedig kezdetben tőled függ. Ha az egészet eliszod, meg eldohányzod, naponta mcdonalds-ba eszel, hétvégén bulizol, naná, hogy nem elég még havi 500 euró se...
2017. dec. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

" Ami a legfontosabb, hogy legyen szállás, meg munka."


Tehát gyakorlatilag ugyanazt írtad, amit a többiek.

Ugyanis a 2500 Euróban a szállás, a lakbér ami megnyomja.

Te nyilván egy olyan céghez mentél, akinek van munkásszállója, tehát neked ez nem került előre pénzbe, de egy autómosó biztos nem tart fent szállást a dolgozónak.

Jó hogy nem azt írtad, hogy a keresztanyádhoz mentél, aki még kaját is adott, ezért nyugodtan induljon el a Kérdező is 60ezerFt-al a zsebében, a vakvilágba.

2017. dec. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
most nem azért de Németország tele van munkaközvetítőkkel, ahol NEM kell előre szállást fizetni, utána is pár száz eurót csak. Lehet lepontozni, de hogy veszel ki bármit is, pláne saját albérletet mondjuk elsőre? eleve nem szivesen adják ki friss külföldieknek, mág annak is nehéz lakást találni, aki él és dolgozik hónapok, netalán évek óta. én csak azt mondom, hogy minimális kezdőtőkével is ellehet indulni. egyáltalán nem biztos, hogy otthon bárki összetud spórolni 2500 eurót...ha összetudna nem jönne ki...
2017. dec. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
hát márpedig én 60ezer forinttal indultam el. nem volt miből spórolni. 6 hónapig egyedül voltam, dolgoztam havi 220 órákat hogy összetudjam spórolni a saját lakásra/autóra a pénzt. és voálláá...biztos csoda történt....
2017. dec. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#7

Elolvastad, hogy autót mosni menne ki?

... de biztos örülne, ha javasolnál neki ilyen munkához utólag fizethető szállást, konkrét adatokkal!

2017. dec. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"ha például autót mosni szeretnék"


"például" az konkrét vagy csak saccper?

2017. dec. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!