Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Nem érzitek, hogy iszonyú...

Nem érzitek, hogy iszonyú drága lett az élet 1 év leforgása alatt?

Figyelt kérdés

Akárhányszor elmegyek élelmiszerboltba vásárolni, szinte el tudnék szédülni minden egyes távozás után, amikor ránézek a kosaramra és a blokkra. Minden dinamikusan drágul. Többnyire bankkártyával fizetek, így nyomon tudom követni, hogy mikor mennyit költöttem. Amikor összesítem a kiadásaimat, meglepődve látom, hogy az élelmiszer kiadásaim milyen magasak, közben egyre kevesebb dolgot veszek meg. Már annyira szorongok a vásárlások közben, hogy azt veszem észre, hogy egyre kevesebbet is eszek és egyre rosszabb minőségű ételeket fogyasztok azért, mert próbálok odafigyelni, hogy ne szálljanak el a költségeim. Gyakran már nem is reggelizek, sokszor van olyan, hogy üres a hűtő és úgy szedegetem össze itthon, amiből esetleg egy gyors kaját össze tudok csapni. Nem, nem arról van szó, hogy egyáltalán nincs pénzem kajára és nem is arról, hogy munkanélküli vagyok, hiteleim sincsenek. Egyszerűen arról van szó, hogy kíváncsi vagyok, már érez e ugyanígy, hogy a pénzünk napról napra egyre kevesebbet ér, megtakarítani szemmel látható mértékben pedig lehetetlen.

Arról nem is beszéltem, hogy már minden ügyintézésért iszonyú összegeket kérnek el, akár legyen szó arról, hogy szeretnél a bankból pénzt kivenni, vagy valamelyik közműszolgáltatóval ügyeket intézni. Szoktam figyelni, hogy a boltokban az előttem álló emberek miket vesznek és mennyit fizetnek, és sokkoló látni, hogy alig vesznek valamit és 10-15 ezer forintokat fizetnek.



2021. máj. 4. 12:13
A kérdező szavazást indított:
Nem, mindent ugyanúgy megveszek, mint eddig, és nem érzem drágábbnak a dolgokat
Igen, egyre drágábbak azok a dolgok, amiket korábban is megvásároltam
40 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
A válasz roppant egyszerű: nő az infláció és tovább is fog nőni, a nyilatkozatok alapján.
2021. máj. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen, és talán a free szfe helyett a jegybanki alapkamat emeléséért kellene tüntetni, de ez túl absztrakt a népnek, így persze ezt nem fogják megtenni.
2021. máj. 4. 12:25
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Pedig nem rossz ötlet. Szervezd meg.
2021. máj. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
38%
Ez ellen nincs mit tenni . Mert több tényezős dolog , másrészt otthon nem tudsz cipőt élelmet vizet gyártani . Mestersegesen felverik az árakat hianyt gerjesztenek inflációt , aztan dragul minden alapanyag energia adó munkabér .Beüt egy szökőár vagy fagykár viszlát termés . Emiatt silány lesz minden ....
2021. máj. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
35%
Nem. Pedig hallgatok rádiot, nézek TV-t. Mindenhol azt hallom, hogy jajdejolmegynekem. Benneteket biztosan megtévesztett Gyurcsány, vagy Soros, migráncs, stb. Nem lesz ennek jo vége!
2021. máj. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
29%
Én nem érzem drágábbnak. (Aldiban, dm-ben vásárolok)
2021. máj. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak mondom hogy az OSB májustól 50%kal drágul 🤷
2021. máj. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly rövid idő alatt zuhant kb. 10%-ot a forint. A Gyurcsány-érához képest 10 év alatt 270-ről 360-ra nőtt az euro. A KSH adatai meg nem a mindennapi megélhetési költségekre alapoznak.
2021. máj. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsiságból megnéztem egy régi rendelésem, a tescós tojás kb. 25%-kal lett drágább tavaly márciushoz képest, a tej csak olyan 10%-kal. Persze lehet, hogy valamelyik épp akciós volt :) De ugyanezt tapasztalom, mint Kérdező, hogy eddig nem kellett spórolnunk, most meg hiába nézem meg, mégis többet költünk jóval.
2021. máj. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, alig veszek valamit, mégis hónapról hónapra többet kell fizetnem. Még jó, hogy nem vagyok nagyétkű.
2021. máj. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!