Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha 3 fázis áll rendelkezésemre...

Ha 3 fázis áll rendelkezésemre, akkor drágább 1 kw/h áram A1 tarifája mintha csak 1 fázison jönne az áram? Vagy csak a más szolgáltató miatt van ekkora különbség? Illetve az éves vételezett mennyiség eltérése miatt? (részletek lejjebb)

Figyelt kérdés

Budapesten MVM (elmű) területen bruttó 39 ft / kwh- a számla tarifám kb éves 6000 kw/h fogyasztás mellett három fázison

Zalába zártkerti telken EON területen éves 1320 kw/h-ig bruttó 14ft / kwh van a szerződésben...


Ha lemondanám Budapesten a 3 fázist (semmi szükségem rá egyébkén sem, csak annó így vettem az üzlethelyiséget), akkor olcsóbb lenne a villanyszámlám?



2022. jún. 9. 09:16
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

De nem lehet, mert 2017-ben úgy módosították a HÉSZ-t hogy képtelenség megfelelni a követeléseknek például: az új lakássá átminősítés esetén a lakás talajszinthez viszonyított padlószintje nem lehet két méternél alacsonyabban (ez földszintes), továbbá a telken belül lakásoként egy darab gépjérműbeálló biztosítása.

(körgangos társasház)

megoldhatatlan szerintem az átminősítés innentől, legalábbis engem ezzel ráztak le a főépítésznél kb két éve.

2022. jún. 9. 15:41
 12/24 anonim ***** válasza:
Vissza ne mondd, ez érték.
2022. jún. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, hogy mi lett a vége mert kíváncsiak lennénk itt rá páran.
2022. jún. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Minek mi lett a vége? Nincs lehetőségem átminősítésre, már lefutottam pár éve néhány kört ezügyben.


Majd inkább megérdeklődöm a szomszéd villanyszámláját (vagy lenyúlom egyszer :D), aztán kiderül mennyi az annyi, ha csak egy fázis van...

2022. jún. 9. 17:43
 15/24 anonim ***** válasza:

"Minek mi lett a vége?"

Annak, hogy magánszemélyként kapod-e majd a villanyszámlát, vagy üzletiként?!

2022. jún. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Végig magánszemélyként kaptam eddig is, nincs vállalkozás az üzlethelyiségben.
2022. jún. 9. 18:36
 17/24 anonim ***** válasza:

Nem olcsóbb 1 fázison vételezni, ez egy nagy tévhit, mellesleg sehol nem találkoztam eddig ezzel.

Sehol nem adnak áramot 14Ft/kWh áron. Még az A1 tarifa kisfogyasztóknak szánt kedvezménye is 35-36Ft/kWh tarifával jön. Az efeletti rész 39Ft/kWh, ami szerintem még mindig egy jutányos ár, tekintve, hogy 15 éve is ennyibe került a villany.

Az éves fogyasztásod alapján 20E Ft-ot fizetsz havonta. Ezzel nincs semmi gond véleményem szerint, ha ebben mint írod a fűtés és a melegvíz is benne van.

Ha lehetőséged van rá, regisztrál villanyszerelővel szabványosítsátok a mérőhelyet, továbbá igényeld meg a H és a B(vezérelt) tarifát. Ezzel könnyen lemehet 30%-al is a villanyszámlád.

2022. jún. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

17-es nem én találtam ki, ott a szerződésem, abban van leírva valami 11 forint körüli, gondolom plusz áfa így 14 körül.


De inkább itt van a kép róla:


[link]

2022. jún. 9. 18:58
 19/24 A kérdező kommentje:
De mondom ez a 11 ft ami a szerződésemben van EON terület és Zala megye...
2022. jún. 9. 19:01
 20/24 A kérdező kommentje:
Budapesten azért ez változó, mert nyári időszakban 10-13 ezer télen a húzós minuszos hónapokban meg akár 60 ezer is lehet főleg ha még sokat főzünk is, és igen főzés, vízmelegítés, fűtés minden benne van. Bár gondokodom már egy olyanon is, hogy egy palackos gáztűzhellyel lehet jobban járnék.
2022. jún. 9. 19:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!