Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kérhetek a szolgáltatóktól...

Kérhetek a szolgáltatóktól un. nullás igazolást visszamenőleg?

Figyelt kérdés
Van egy örökölt ingatlan, előbb az elhunyt apám nevéről az anyáméra, aztán az én nevemre kerültek a szolgáltatások. Az ingatlant eladtam, és én nem szeretném őrizgetni a millió csekket, amik különféle néven futnak.
2022. ápr. 15. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy a szolgáltatók ilyennel is foglalkoznának.

Ha már eladtad ,az átiratás megtörtént,ezzel minden letudva .

2022. ápr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem minek neked a nullás igazolás egy rég eladott ingatlanról? Nem álltok már szerződéses jogviszonyban a szolgáltatóval, semmilyen követelése nem lehet már veled szemben.
2022. ápr. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, pont most küldött ki a vízmű egy ügyvédi felszólítást, hogy 1 évvel ezelőtt, amikor szerződést bontottam velük, egy töredékhónap nem lett kifizetve. A szerződésben jeleztük, hogy a vevő (aki előtte a bérlő volt) fogja azt a töredékhónapot megfizetni. Ennek ellenére csinálják a cirkuszt. És én nem szeretnék több ilyen levelet kapni. (És nem arról a nyomorult 2500 Ft-ról van szó, ami természetesen meg lesz nekik fizetve, hanem szeretném ezt az egészet végleg lezárni)
2022. ápr. 16. 07:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Húha. Hát ez így ebben a formában egy fura megoldás volt. Ti akármiben is állapodtatok meg, akár szóban, akár okiratba foglalva, a szolgáltató ezt lesz.ja, hiszen akkor arra az időszakra veled áll szerződéses jogviszonyban, ergo rajtad fogja követelni annak a számlának a befizetését. A szolgáltató szempontjából ezt a fogyasztást nem hagyományozhatod át másra.


Ráadásképp erről a megállapodásról a szolgáltatónak nem is kell tudnia, igaz ha tud róla, akkor sem fogja érdekelni.


Átiratáskor is mindig kihangsúlyozzák, hogy mindenki a saját nevére érkező számláit kell még kifizetnie, ott választják el az átírást.


Ebben az esetben én írnék egy levelet az ügyfélszolgálatnak, h megfizetted ezt a tartozást, és a későbbi kellemetlenségek elkerülése érdekében szeretnéd kérni, hogy válasz levélben igazolják vissza, hogy más tartozásod nincsen a céggel szemben, és további követeléssel már nem fognak élni. Aztán vagy megírják ezt, vagy nem... Ez már csak a szolgáltatón múlik.

2022. ápr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedden bemegyek, és tisztázok velük mindent. Online történt - a pandémia miatt - a szolgáltatóváltás. És volt már zűr az osztatlan közös tulajdon okán a nemfizető almérős szomszéd miatt. (Az ő a 250 e Ft-os elmaradását is rám akarták verni - mint főóra tulajdonosra -, de ez szerencsére nem sikerült.)
2022. ápr. 16. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!