Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A havi 507 kW áram fogyasztást...

A havi 507 kW áram fogyasztást hogyan lehetne csökkenteni?

Figyelt kérdés
Öt családtagommal lakunk egy régi paraszt vályogházban. Hogyan lehetne csökkenteni a fogyasztást?

2022. júl. 14. 12:17
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
87%

Mikrót mindig kihúzni ha nincs használva, ott olvastam hogy magas a készenléti áram, sok típusnál.

A számítógép is fogyaszthat kikapcsolva is egy keveset, és a bedugott telefontöltők is.

2022. júl. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
100%
az elektromos tűzhely viszi a prímet, azzal ha sokat főztök nagyon megdobja a fogyasztást,átlag 1 főzőlap 3-4 lapja és a sütőrész 8-10Kw-ot megehet óránként. Ez a plafon ügye, de 1db főzőlapocska is 2kw simán. Én ezt cserélném le elsőnek.
2022. júl. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
83%

És ezekből összejön 507x12 egy évben? Az elég sok, te.

A hűtő és a fagyó mennyit fogyaszt? Meg kellene mérni egyesével és a műszaki papírokat megnézni.

Standby üzemmódon ne tartsatok semmit, én ugyanannyit mértem rajta, mint mikor teljesen mentek.

2022. júl. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
92%

5.

12 évük volt arra, hogy a szar gázárfixálásra költött pénzt odádták volna ingyen teljes hőszigetelés készítéshez 3 millió házra. Most kiderült, hogy nem nekik volt igaza.

2022. júl. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
100%

nekem havi 10000-et evett a hűtőm, és 8 éve cseréltem le egy akkor A++ ra, ez pedig 800-900 ft/hó. Az összes lámpába led izzókat raktunk, a mosógépet is lecseréltük és a 8 éve 27-30000 ft-os számla lecsökkent a jelenlegi 10-12000-ra. De ugye ez is több mint a támogatott 210Kw, így ismét kb 30000 lesz havonta.


politikai részbe pedig: tehát a fidesz azt csinálta amit MZP is csinált volna... Mivel MZP konkrét számokat ezzel kapcsolatban sosem említett, így sosem tudjuk meg melyik opció lett volna a jobb (tehát ezen vitázni nem érdemes).

És igen én is hallottam MZP szerint korszerűsíteni kell, de az elmúlt években azért elég sok támogatást lehetett összeszedni a fidesztől korszerűsítésre amit gyerekes családok igénybe vehettek és nem mindig volt feltétel a 3 gyerek. Viszont csak a zöld hitel volt az, amit bárki igénybe vehetett, pl: én is. (nem vagyok fideszes)


A saját példámból kiindulva, ami nem A+, azt add el, dobd ki mindegy, de vegyél helyette A++ vagy A+++ gépeket, és persze led izzok. Szerintem ezzel ~300 KWh-ra lefaragod a fogyasztást.

2022. júl. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
93%

14! Ébresztő semmi sincs ingyen!! Ami ingyen van az utólag sokba kerül!


6!

Az én 96 m2-es házamat 22 fokon kifűtöm 600 Nm3 gázból, de szembe szomszéd özvegy néni a 90 m2-es házát pedig évi 2400 Nm3-ból, úgy hogy 19 fok van nála!!!

Én egy magam keresek nettó 600-at neki a nyugdíja meg 130


Ebből azt akarnám kihozni, hogy attól még hogy valaki sok energiát fogyaszt, az nem azt jeleni, hogy gazdag, és nagy háza van.

A másik probléma, pedig az ilyen családok mi a francból fizetnék ki a korszerűsítést? De ugyan ez igaz lehet egy 2 gyerekes családra, ahol a szülők csak minimálbért keresnek. Nagyon sok ilyet ismerek. Az ilyen kategóriájú háztartásoknak még egy hűtő csere is komoly anyagi megterhelés, nem egy 2-3 milliós külső szigetelés

2022. júl. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
96%
A különbség MZP és a fidesz között, hogy MZP kimondta, a fidesz meg szokás szerint hazudott. És a sok birka tapsol ennek mindig.
2022. júl. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
79%

#15

"politikai részbe pedig: tehát a fidesz azt csinálta amit MZP is csinált volna"

Olvasd újra, mert pont nem.

A fidesz pont nem azt csinálta, amit MZP csinált volna, mivel MZP előbb korszerűsített volna.

Vagyis előbb lecsökkentette volna az ingatlanok fogyasztását.


"az elmúlt években azért elég sok támogatást lehetett összeszedni a fidesztől korszerűsítésre"

Ez egyébként pont nem igaz. Sokat nem lehetett, egy minimum összeg volt, az is elsősorban az EU-tól.

2022. júl. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
33%

"A fidesz pont nem azt csinálta, amit MZP csinált volna, mivel MZP előbb korszerűsített volna.


Vagyis előbb lecsökkentette volna az ingatlanok fogyasztását."


De hát adott lehetőségeket! De nem lehet senkit kényszeríteni mire költse a szabadon felhasználható összegeket... valaki kocsit vett 10 millából valaki meg fűtést korszerűsített és szigetelt..


2022: Zöld hitel

2020: gyermeket nevelő családok esetében max 6 millió költségből 3 millió támogatás: [link]

2019 Babaváró hitel 10 millió (bármire költhető): Első gyermekük születése után kamatmentessé válik a hitel a teljes futamidőre. Második gyermek születése esetén a tartozás 30%-a, a harmadik gyermek születés esetén a teljes fennálló tartozás elengedésre kerül. Az első és második gyermek esetén ha a magzat eléri a 12 hetes kort a hitel törlesztése felfüggeszthető 3 évre.

2019 Falusi csok: 5 millió felújításra

2022. júl. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
64%

#19

"De hát adott lehetőségeket"

Ha azt mondja egy kormány, hogy a rezsicsökkentés marad, akkor költesz arra, ami nem térül meg?

Ezért releváns, hogy pl. hazudik-e egy kormány.


Egyébként a családok, emberek eladósítása nem segítség. Arról nem beszélve, hogy akiknek leginkább kellene, azok nem tudják ezeket igénybe venni.

A legtöbb támogatási forma hitel, amihez kell egy bizonyos anyagi biztonság, ami a többségnek nicns meg az országban.


Én személyszerint is tudok párokat, akik nem tudtak élni bizonyos hitelekkel, mivel úgy volt kitalálva, hogy a kockázat a banké, ezért a bank sokkal nagyobb fizetést várt el a pároknál.

2022. júl. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!