Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan fogyasszunk kevesebb...

Hogyan fogyasszunk kevesebb áramot?

Figyelt kérdés
Olvastam most, hogy az "átlag" feletti fogyasztók számára vége a rezsicsökkentésnek. Mi 3-an élünk otthon, az éjszakai áramból 90-100 kWh-t, a nappaliból 240 kWh-t fogyasztunk. Éjszakain van 1 db villanybojler, nappalin megy a mosógép, sütő, 1 tévé, 2 számítógép, 2 hűtőszekrény és a lámpák. Napi kb. 10 órát nem vagyunk itthon, este megy kb. 5 órát a tévé, 3-4 órát a számítógépek, pár órát ég a villany, 2-3 naponta mosunk, és kb. minden másnap sütünk/főzünk. Tehát nem vagyunk sokat itthon, és így fogyasztunk havi 340 kWh körül összesen, miközben 210-et kellene az "átlaghoz". (Én ezt irreálisnak tartom, hogy ennyi az átlag. Lehet beleszámolták azokat a lakásokat/telkeket is, ahova be sincs kötve az áram?) Ha nem használnánk szórakoztató eszközöket, csak a létezéshez használnánk áramot, akkor se férnénk bele a havi 210 kWh-ba, mert az kb. 100+180 kWh lenne. De akkor hogyan tudnánk ezt elérni? Tippek?

2022. júl. 13. 17:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

A nagyfogyasztókon lehet a legnagyobbat spórolni. Ha a mosógép, mosogatógép, villanytűzhely, villanysütő csak negyedével kevesebbet megy mint eddig, akkor simán benne vagytok.


Amúgy én mit szóljak, nekünk légkondi is van és két háztartás megy egy bekötésről (kétgenerációs családi ház). Nincs mese, a légkondikat és a villanytűzhelyet, villanysütőket át kell kötni az óra elé.

2022. júl. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

"(Én ezt irreálisnak tartom, hogy ennyi az átlag. Lehet beleszámolták azokat a lakásokat/telkeket is, ahova be sincs kötve az áram?)"


Nagyon sokan egyedül élnek vagy ketten és ott sem feltétlenül ennyi fogyasztó eszköz van, mint nálatok. Gondolj az 1-2 millió egyedül élő nyugdíjasra. Őket is beleszámolják az átlagba.


Most fejből nem tudom az áram fogyasztásom, de én pl. egyedül élek és van 1 hűtőgép, 1 laptop (se tévém, se asztali számítógépem nincs).


Most akartam mindentől függetlenül új tűzhelyet venni, amiből vegyest gondoltam (alul villany, felül gáz), de inkább sima gázost veszek.

2022. júl. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A 2 hűtő mennyit fogyaszt? Én azt cseréltem le, 2 év alatt bejött a vételára.
2022. júl. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Napi 1 kWh-t eszik mindegyik hűtő. Nemrég mértük őket. Azon már én is gondolkodtam, hogy le kellene cserélni őket. Az egyik 8 éves, a másik 3. A 3 éves újkori fogyasztása volt 220 kWh per év, most ez már kb. 365. Ennyit romlott. Pedig jó állapotban van, a gumikédere tökéletes. Valószínűleg a kompresszora vagy valamelyik másik része miatt fogyaszt többet. Amúgy hibátlanul üzemelnek.

2022. júl. 13. 18:41
 5/12 anonim ***** válasza:

Tán sűrűbben kellene leolvasztani. Mi most leolvasztottuk az önleolvasztós hűtőnket (48 órányit melegedett), azóta Hiltivel kell a jégrémből vételezni. :D


Egyébként a melegvíz és fűtés nélkül 4 fős családra havi 200 kWh átlagos fogyasztást írtak pár évvel ezelőtti tanácsadó cikkek.

2022. júl. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4: Szépséghibás német hűtőket lehet venni 60-85 000 körül, érdekességük, hogy minél nagyobbak, annál kevesebbet fogyasztanak, évi 100 kWh körül is akár.
2022. júl. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"10 órát nem vagyunk itthon, este megy kb. 5 órát a tévé, 3-4 órát a számítógépek"


Biztos akkor ezt is mérted. Nekem az jött ki, hogy a standby módban pont ugyanannyit fogyasztanak, mintha mennének rendesen.

Nekem egy hosszabbítóba vannak dugva és azon van egy billenőkapcsoló.

2022. júl. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"az éjszakai áramból 90-100 kWh-t"


Gázbojler vagy cirkó...

Egyébként ez sok. Miért ilyen sok? Mekkora/hány bojler van?

2022. júl. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

1 bojler van, 120 literes, 50 fokra van kb. állítva.

Gázbojler az jó ötlet lehet. Bár a gázfogyasztásunk is határ közelében van. Évi 1500 köbméter megy el. Az jó lenne, ha ezt fel tudnánk 1729-ig vinni, de nem tovább.

2022. júl. 13. 19:13
 10/12 anonim ***** válasza:

Esetleg akkor a tűzhelyet ha lecserélitek gázra, akkor meg is van.

És akkor maradhat a villanybijler.

2022. júl. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!