Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan tudok spórolni a rezsin?

Hogyan tudok spórolni a rezsin?

Figyelt kérdés
Mik a tippjeitek, nektek mik váltak be? Minden jöhet, áram, víz, stb.

2022. júl. 15. 15:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
Pl. ha példát veszel az Iluskáról és a patakra jársz mosni.
2022. júl. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 mindentudó99 ***** válasza:
81%
Ezen agyalok két napja. Kertesben élek. Most 3 naponta árasztom a kertben a palántákat babot stb. 3 naponta két órát megy a szivattyú. Na ha igy felmegy a villany nem termelek semmit inkàbb. Vissza àllok a fatüzelésre. Msr egy ideje lemondtam a kádfürdőzésről. Hetente egyszer használom. Inkább tusolok. Ha maradna a gáz fűtés 23 ról 20 ra venném vissza a termosztátot. De az nem lesz használva. Csodákat nem tudok tenni. Lemondok dolgokról. Sok a gyümölcs a felesleget kifőztem pálesznek és eladtam. Már azt se csinálom nem eri meg.
2022. júl. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%

Igazából ez tök egyszerű, csak azt használod, amit tényleg muszáj és annyiszor, amennyiszer muszáj.


Hűtő, mosógép (sosem féladaggal elindítva), esetleg mosogatógép, ha bojlerrel melegíted a vizet mosogatáshoz. Télen max. 20 fokra fűts, ne égesd a lámpát, ahol nem vagy.


És ennyi. A TV-t is el lehet adni olvassál helyette könyvtári könyveket.

2022. júl. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%

Ellenőrizd, hogy a vízcsapjaid ne szivárogjanak. Cseréld a wc víztartájt víztakarékosra ( ha kevés víz kell, vagy ha több, erősebb).

Ne hagyd bekapcsolva a konyhai vízmelegítőt, mert az felfűt, kihűl, felfűt akkor is, ha nem használod fél napig, éjszaka.

Amikor elmész dolgozni, a fűtést vedd le temperált 18 fokra. Mikor hazatérsz, veheted magasabbra, de max 22-24 -re. Nálunk az is sok, de ahol gyerek van, mivel ők alacsonyabban léteznek még, szükséges a 22 fölötti.

Szellőztess rendszeresen, a friss oxigén a hőérzetet is segíti. Vizsgáld meg a nyílázárók szigetelését.

Ne hagyd a telefon és laptop töltőt a konnektorban, ne hagyd bekapcsolva órákig a számítógépedet.

Átmenő helyiségekben: előszoba, wc, elég a kis teljesítményű villanyégő, akkor is, ha eleve energiatakarékos.

Alkalmazz helyi világítást: íróasztal, éjjeli szekrény, ne a 3-6 ágú csillárt égesd. Ha családi házban laksz, moss, mosogass géppel, legtöbbször éjszaka.

Ne használd a tévét háttérnek. Akkor kapcsold be, ha valóban eléülsz és nézed.

2022. júl. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!

Én is már azzal viccelődtem, hogy inkább nem is fűtök, tüzet rakok a szoba közepén. De akkor már inkább feljöttem ide hasznosítható tanácsokért. Szóval tényleg köszönöm a válaszokat!

2022. júl. 15. 15:39
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálam csak az válna be, kisebb és hatékonyabb hűtőt vennék, villanyboyler helyett gázboyler lenne, mikró helyett gáztűzhelyet használnék, és csak egy helységben fűtenék télen. Tv-t nagyon keveset nézek. A kerti szivattyúval való locsoláson nem lehet spórolni, mert kiég minden. Az izzók is ledesek. Meg még a fürdőszobai fűtést kellene lecsökkenteni, hogy kevesebbet használom az elektromos gyorsfűtőt. Klíma nincs, csak ventillátor, de azt sajnos muszáj bekapcsolni, mert 30 fok van benn, és ha nem is csökken a hőmérséklet, de a hőérzetem csökken tőle. Igazából nagyobb beruházásokkal lehet spórolni igazán, de ahhoz meg sok pénz kell. Pl hatékony hőszigetelés, kondenzációs gázkazán, vagy netalán hőszivattyú, napelemek, energiatakarékos háztartási kis és nagygépek. Meg jobb ha nincs kerted, mert locsolni kell, illetve nincsen hobbiműhelyed ahol barkácsgépek vannak. Egy nagyobb kertnél az elektromos fűnyíró is fogyaszt, ami pl 1400 watt. Alapjában ezek nem túl nagy tételek egy egy hadználatnál, de ha sokszor használsz pl vízforralót, robotgépet, vasalót, hajszárítót, porszívót, mosógépet, akkor összeadódva már nem lesz olyan kis összeg. A is legyen kisebb méretű és energiatakarékos, asztali szg helyett, laptop, tablet,vagy okostelefon. Meg ne legyenek készenléti állapotban, mert az is fogyasztja az áramot.
2022. júl. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Kertem nincsen, csak lakást bérelek :) a kert, illetve a tv veszélye nem fenyeget, a többit meg majd meglátjuk.
2022. júl. 15. 15:45
 8/22 anonim ***** válasza:
91%

A vasalót húzd ki a vasalás vége előtt 10 perccel, a végére hagyd a langyos vasalóval vasalandó ruhákat. Az elektromos sütő is zárd le picit előbb, mint hogy kész az étel, a sütési hőmérséklet még pár percig fennmarad. Vizsgáld át a háztartási eszközeidet, nincs-e olyan, ami indokolatlanul nagyteljesítményű vagy régi, így többet fogyaszt. Ezeket cseréld le, ha tudod.

A kiskerteseknek javaslom az esővíz gyűjtését. Az esővíztárolókat érdemes lezakarni a szúnyogok és a párolás miatt.

2022. júl. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk rengeteg lámpa van, szerencsére. Volt olyan izzó, amit már cseréltem, azok tuti ledesek, de mindent át fogok nézni. Ha jó helyről veszed, 400-500 Ft egy 60 w-nak megfelelő izzó, kb. első hónapban visszahozza az árát. Szóval a konyhában nálunk 4 kapcsoló is van, asztal, pult, folyosó, meg még 1. Este, ha a készülődéshez kell fény, azt a lámpát kapcsolom fel, amiben csak 1 izzó van. Hálóban sem a nagy lámpát égetem esti utolsó fél órában, hanem egy kislámpát.

Hűtőt mindig állítgatom, hogy mennyire van tele.

2022. júl. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

Visszagondolva a gyerekkoromra: mi télen lavórban mosakodtunk, a szobában kályhában csak este gyújtottunk be ami reggelre 16 fokra ment le, dunnával takaróztunk, udvari pottyantósra jártunk. Húst csak hétvégén ettünk (hétköznap kenyér, zsír, krumpli, nyáron friss gyümölcs, télen befőtt). Autónk természetesen nem volt, busszal, vonattal, bicajjal jártunk mindenhova.

Megmondom őszintén, csupa jó emlékem van gyerekkoromból, egyáltalán nem éltem meg tragikusan.

2022. júl. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!