Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Benneteket 1-2-3 gyerekesek,...

Benneteket 1-2-3 gyerekesek, mennyire érint a gáz,villany áremelés?

Figyelt kérdés
2022. júl. 15. 19:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Öten élünk együtt, a villany a duplája a limitnek. Igaz van légkondi és szárítógép, de nem fogunk erről lemondani, fizetjük azt amit eddig is, hogy lássák, hajlandóak vagyunk fizetni, de a maradék ott marad a nyakukon. Legalább fognak küldeni a postán ingyen wc papírt, az is olyan drága lett, egy kis spórolás nem árt. A gáz nagyjából oké, ha évet néznek, nyáron kb 3000 Ft a gázszámla, télen 28000, így ha elosztjuk kijön az éves átlagfogyasztás, csak ne havonta nézzék.
2022. júl. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nálunk a villany talán még nem olyan gáz,de viszonylag nagy a házunk,nincs szoba ahol télen 23 foknál magasabb volna és így is bőven kicsuszunk a gáz atlagbol, nem merem kiszámolni mennyit fogunk fizetni.Nalunk csak egy gyerek van,de konkrétan kb 0 előtakarékosság lesz ezután
2022. júl. 15. 19:25
 3/23 anonim ***** válasza:
59%
Egy gyerek van, minket nem érint, mindenből átlag alatt vagyunk. (Szigetelt, távhős panel)
2022. júl. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
A távhőt nem is érinti:D
2022. júl. 15. 19:58
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
pont ezért írtam, hogy nem érint.... :)
2022. júl. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
4. A panelben is van villany, a fűtés még valóban nem érinti őket.
2022. júl. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerek, nem érint. Gáz és áram is határ alatt. Szigetelt tégla lakás. Az energetikai felújítása 2 millió volt annó. Akkor lett cirkós. Minimál gázzal is 22 fok van télen (ennél melegebb nekünk nem kell).

A szigetelés miatt a klíma is csak akkor megy, amikor kint tartósan 40 körül, mert nem melegszik fel nagyon. A max. 27. Most meg csak 25.

Szárítógép, mosogatógép, robot porszívó is használunk.

2022. júl. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
27%

Akik gyerekesek és 210kwh alatt van a fogyasztásuk azok ilyen amish-ok vagy mik? Komolyan kérdezem...

Egy 2 gyerekes családban van legalább 1 TV, de ahol nagyobbak a gyerekek, ott alap, hogy nekik is van 1-1. Aztán kell laptop, számítógép, mobiltelefonok.

Kell egy normális, nagyméretű hűtő, mosógép, szárítógép. Utóbbi kettőt heti 2x tuti be kell kapcsolni vagy addig hordanak egy-egy ruhadarabot amíg nem bűzlik?

Normális helyeken a mosogatógép is alap, mert sokkal hatékonyabb, mint a kézi mosogatás és rengeteg ivóvizet lehet vele spórolni, ami jól jönne az utánunk lévő generációnak.

Aztán vannak még az ilyen kisebb konyhai gépek, mint a mikro, turmixgép, mixer stb.

Nem beszélve az áramot fogyasztó takaritóeszközökről (pl. porszívó) és akkor az úri huncutságokról, mint pl a klíma vagy a légtisztító nem is beszéltem.

2022. júl. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%

Kedves 8as!


Én ilyenkor nem tudom megérteni, hogy miért kell degradálóan beszélni mással, csak mert nem mindenki ugyanannyit fogyaszt.... ("amish-ok vagy mik? ", "addig hordanak egy-egy ruhadarabot amíg nem bűzlik?", ....) Édesanyaként vagy édesapaként szerintem nem ezt a kommunikációs stílust várnád el te sem a saját gyermekedtől.


Kérdésedre válaszolva nem vagyunk amishok. 2 számítógép folyamatosan megy HO miatt, tv van, villanytűzhely, nyilván mikró, hűtő, porszívó, airfryer, kávéfőző is... sőt mosogatógép is, meg klíma. Bár bevallom a jó szigetelés miatt a klíma csak kinti 36 fok felett szükséges. Szárítónk mondjuk pont nincs :D


Értem, hogy nektek nagyobb a fogyasztás, sőt frusztrációdat is megértem. De emiatt nem kell más családokat letámadni. Pont ez a célja az ország vezetésének, hogy ne rájuk legyen mérges senki, hanem arra, akinek még nem olyan szar mint nekik... De lehet, hogy nekünk szülőknek nem ezt kellene továbbadnunk a következő generációnak.


#3 voltam.

2022. júl. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
66%
Degradàlò megjegyzések nélkül sem értem sok helyen, hiszen làtom vam mosògép hütö stb van ha megyek làtom... De biztos akkor kevesebbet mosnak stb, mert sok helyen olvasok képtelen értékeket.
2022. júl. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!