Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Átgondoltátok, miből fogjátok...

Átgondoltátok, miből fogjátok kifizetni a villany és gáz többletfogyasztást, honnan fogtok előteremteni akár több tízezret havonta vagy több százezer forintot éves elszámolásnál?

Figyelt kérdés

Tisztában vagy egyáltalán avval, mekkora összegekről van szó?

Ebben a cikkben olvashatók a számszerűsített adatok:

[link]


"Nézzük is az átlagos hazai fogyasztási adatokat havi bontásban:

a villamos energiánál 210 kilowattóra/hónap;

a földgáznál 144 köbméter/hónap."


Mi esetünkben egy 5 fős család. Két szülő, két gyerek + ápolásra szoruló lebénult nagypapa lakik egy 118 nm-es lakásban. (ahol apuka itthon dolgozik, tehát nem csak a KATA módosítás érinti, hanem a rezsiemelés is. Anyuka szintén KATA érintett KÉNYSZER kisvállalkozó. Mindkettőnket a fidesz épített le állami alkalmazotti munkából.)

Havi általányt fizetünk, jelenleg az áram havi 660 kwh, igy a havi 25.000 Ft helyett kb. 115.000 Ft lesz a havi áram számla! Aminek különbözetét majd éves elszámolással egyben kell majd kifizetnünk. 🤔😱😡🥶

A gázt még ki sem számoltuk, de bele sem merünk gondolni, mennyi lesz fűtési szezonban a díja. 🤔😱😡🥶

Az árammal eddig is próbáltunk takarékoskodni, amennyire lehetett. Led világtás van mindenütt. Eddig sem mentek túl sokat az elektronikai berendezések. Van klímánk, de elromlott, nincs pénzünk megjavíttatani, de úgy tűnik, nem is kell majd, ilyen árak mellett. (múlt nyáron néha ment, tehát, a múlt évi fogyasztásból kiszámolt 660 kwh átlagban benne van az is)

Mivel naponta megy a mosógép, az is sokat fogyaszt. De azt elképzelni sem tudjuk, miként csökkentsük. Hiszen mi sem szeretnénk büdös ruhába járni és az ápolásra szoruló apám után is mosni kell.

+ kiadás lesz, hogy épp most, mindez mellett a fidesz megszüntette a felnőtt pelenka támogatását is. Sz.arnak rá, hogy oldjuk meg a betegápolást! 😡💩

Gyógyszerekre havonta elköltünk családosan 50-60 ezret. (magasvérnyomás, cukorbetegség, ízületi betegség, asztma, trombózis... van minden náluk, kinek ez, kinek az) Most majd a pelenkát is aranyárban vehetjük! 😡


Mi el nem tudjuk képzelni, miből fogjuk kifizetni a megemelkedett rezsit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



2022. júl. 14. 13:21
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
19%

De hogy használtok el ilyen sok áramot? Mi éppen elérjük átlagban a 210 kwH-t, bár csak hárman vagyunk, de még ha kétszer ennyien lennék, sem lenne 660 a fogyasztás.


Ott valami nem oké. Nem azt mondom, hogy korrekt ezt a 210 kWh, de a 660 nagyon sok 5 före.

2022. júl. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Pedig ennyi! 🤔 Nem tudjuk, miből ered, hiszen semmi extra fogyasztás nincs, hacsak nem a laptomom, ami egésznap megy munka miatt. Átlagos család vagyunk. Mosógép (öreg), de A++ kategória. Kettő tévé, ami naponta pár órát üzemelnek. Egy kombi hűtő A+++, egy kis fagyasztó (régi, nem tudom mennyit fogyaszt), minden lámpa LED-es (gyerekeknél, papánál éjjel is világít egy-egy). Minden egyéb fogyasztó csak alkalmi használatú.

És ahogy írtam, van klíma. (3 belső kettő külső egységgel) De idén nem használjuk, múlt évben mentek. Idén ventilátorok mennek csak.

2022. júl. 14. 13:39
 3/35 anonim ***** válasza:
36%

Mi is hárman vagyunk, 298 KW a havi fogyasztás.

A többlet gyakorlatilag a komfortra megy el: mosogatógép, néha mobil klímázás, fagyasztó, tévé. Ha ezek nincsenek, akkor bemegyünk 200 KW alá.

2022. júl. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom minden elektromos. Villanytűzhely, villanybojler? Azok tudnak rendesen fogyasztani. Laptom nemsokat fogyaszt, én 1x néztem akkor olyan 130wattot, de ha a gyerekeknek van valami komolyabb számítógépe, az is tudja pörgetni az órát.
2022. júl. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
94%

Nekünk az áram nem téma, mert nincs pl. villanybojler, minden ledes, szerintem abban benne vagyunk. De a gáz... 120 nm családi ház vidéken, 2 felnőtt, 2 gyerek. Semmi luxus, csak mindenkinek van saját szobája, meg egy tágasabb nappali.

Fűtési szezonban elmegy havi 300 m3 gáz. Én nem tudom, honnan szedték ezt a 144 m3-t, de a családok, amiket annyira szeretnek hangsúlyozni, hogy megvédenek, nem éppen garzonban laknak általában, mert nem férnek el, így jóval több a gázfogyasztásuk. Nekünk 200 fölé fog kijönni havonta a számla. FOGALMAM SINCS, miből lesz kifizetve, pláne, hogy én is katás vagyok, 2 napja azzal is kihúztak a zsebemből havi ~150 ezret, hogy kiesek belőle, mert céges ügyfeleim vannak. És mit tudok csinálni? Semmit. Nem opció elmenni alkalmazottnak 200-250-ért, ennyi így is marad az átalányadó mellett majd, csak mostantól már a gázszámla el is fogja vinni. Hogy miből fizetünk hitelt, meg miből adunk enni a gyerekeknek, nem tudom.

Köszönjük a fidesznek, hogy megvédte a családunkat, inkább hagytak volna békén a picsába.

2022. júl. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
91%

Akkor le kell venni mindent a minimumra legalább egy hónapig és megnézni, mennyi úgy a fogyasztásotok.


A vizet vianybojlerrel melegítitek? Mert akkor az lesz a fő gond.

2022. júl. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
63%

"Fűtési szezonban elmegy havi 300 m3 gáz"


Nincs szigetelve egyáltalán a ház?


Nekünk újépízésű, 30 cm-es téglán 15 cm polisztirol+3 rétegű ablakok, így 21-22 fokot tartva volt tavaly az egész éves fogyasztásunk kb. 1100 m3, és még a vizet is gáz melegíti. Itt felénk mindenki kb. ennyit fogyaszt.


Hány fokot tartotok?

2022. júl. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
7: Nincs sajnos, ez egy régi ház. Szerettük volna szigetelni, de ugye az építőipar ámokfutásának hála, erre nem nagyon volt lehetőségünk az elmúlt 3 évben (3 éve vettük meg), most meg már főleg nem lesz. Annyi, hogy a nyílászárók korszerűre vannak cserélve. 21 fok van nappal, 19 éjszaka, és ennyi a fogyasztás.
2022. júl. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha fűtési szezonban megy el neki 1800 köb körül, akkor a 2000 köbös éves fogyasztás teljesen normális még szigetelt háznál is. A jó kis Kádár-kockámon 16 centis szigetelés van és 30 centi a födémen, de így is megvan az 1800 köb évente, 22 fok mellett a téli hónapokban. És ne feledjük, hogy az utóbbi években tél se nagyon volt már, ritkák a komoly mínuszok. A hőszigetelés nem csodaszer, csak javít valamennyit egy egyébként rakás szar szerkezetű házon (amilyen a Kádár-kocka is).

És ez csak 102 m2.

2022. júl. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
87%
Azt ne felejtsétek el, hogy az energetikai cimkéket többször átosztották, így a régi A+++ az új skálán már biztosan nem fér bele. Érdemes csekkolni az energia cimke alapján most hova is tartozna.
2022. júl. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!