Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Most költöztem be júniusban...

Most költöztem be júniusban egyedül egy lakásba, ahol előtte 4 tagú család lakott. Emiatt lehet több a rezsim idén?

Figyelt kérdés

Márciusban vettem a lakást, júniusban költöztem be és történt a kulcsátadás, órák átíratása. A fogyasztást a lakásra nézik egész évre? Ha eddig a család az év első felében átlag felett fogyasztott a lakásban és emiatt a lakás már túllépte vagy lassan túllépi az éves átlag áram fogyasztást, akkor nekem már többet kell fizetnem? Én egyedül biztos nem lépem túl a havi vagy évi átlagfogyasztást.


Vagy nézik azt, hogy most új névre kerültek a mérőórák és az év második felére időarányosan nézik az én fogyasztásom, mióta új néven van az óra?


2022. júl. 15. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az óra "lenullázódott", és onnantól kezdve neked ketyeg.
2022. júl. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A mérőóra átírása a mérvadó. Akkor minden nullázódik, nem az előző lakó alapján állapítják meg a te átalányodat. De ezt te nem tudod, ha tényleg átírattad az órát?!
2022. júl. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

2 es ,akkor neki mibol szamitjak a tavalyi atalanyt? Ugyanis az lesz az alapja a havi szamlanak,nem a tenyleges fogyasztasa ...


A közleményből kiemelt mondat megítélésünk szerint azt jelenti, hogy az érintettek esetében a 2021 augusztusa és 2022. július vége közötti éves fogyasztást veszi alapul a kormány visszamenőlegesen (de nem kizárt, hogy 2021. január és 2021 decembere közötti időszakot nézi majd).

Tehát az idei áremelést és pluszrezsidíjakat azok sem tudják megúszni, akik az elmúlt egy évben az átlag felett fogyasztottak.

2022. júl. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

#3, majd kalkulálnak valamit, biztosan vannak táblázataik, hogy egyedülálló nő, x éves, ekkora négyzetméter, stb, kb. ennyi lesz/lenne.

A fiam is most vett lakást, sose volt óra a nevén, neki is valahogy beállítottak egy összeget.


Utólag pedig nem fizettetik ki a fogyasztást, ez szinte biztos. Oltári nagy baj lenne ebből. (Sok még itt a félreértés, majd tisztázódik) De egy jogállamban - kérdés, hogy Magyarországon az van-e -, ilyet nem lehet megcsinálni.

2022. júl. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"2 es ,akkor neki mibol szamitjak a tavalyi atalanyt? "

Közösen megállapodnak egy adott mennyiségben. Ami egyébként online is könnyen módosítható év közben is.

2022. júl. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5, tudnál segíteni az online módosításban? MWM. Köszi :)
2022. júl. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os

[link]

Itt kell regisztrálni, és utána a felhasználói felületen már könnyedén megtalálod a "Számlaügyek/ Részfogyasztás módosítása" menüpontot.

2022. júl. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7, köszönöm szépen :)
2022. júl. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen.
2022. júl. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!