Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Házközponti fűtés - van megoldás?

Házközponti fűtés - van megoldás?

Figyelt kérdés

Házközponti fűtéses lakásban élünk.


A házban van 200 lakás.

A ház egy fogyasztási helynek minősül, is hiába a lakásom mérete szerinti leosztott számlát kapom, a ház maga így is bőven a számolt átlagár fölé megy majd.

Írták is, hogy kb 8X-os árra kell felkészülni.


Mit tudnánk tenni ebben a helyzetben? Van olyan megoldás a házközponti fűtésnél, hogy esetleg szétosztják már a megvételkor a mennyiséget? Vagy dögöljünk majd éhen mert nem távhős panelban lakunk?



2022. júl. 16. 15:33
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

[link]


“Házközponti fűtés esetén az egész társasház egyetlen fogyasztási helynek számít, ez annyit tesz, hogy nincsen külön gázóra minden lakásban, hanem az egész társasháznak van egy darab.”

2022. júl. 16. 15:42
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Még kidolgozás alatt vannak a részletek, nyugi van.
2022. júl. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Egyelőre ne parázz, ezt még ők sem gondolhatják komolyan!
2022. júl. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
Ekkora böszmeséget talán a fideszből se néznék ki. Ez a beböfögés jó volt arra, hogy tegnap mi se járattuk a légkondit, de sztem a valódi határozatt részletei nem lesznek ennyire ijesztőek.
2022. júl. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

4-es: a tegnap már mindegy, tavalyi fogyasztások alapján számolják az átlagot. Ami a(z egyik) vérlázító ebben, mert ha ezt előre tudni, akkor az ember elkezd felkészülni. Ja, hogy akkor nem lett volna meg az újabb 4 év...


Nem tudom mi lesz, remelem igazatok lesz. Ez így egyenlő az éhenhalással jelenleg, vagy el kell adni a lakást (de ki venné majd meg ezeket a lakásokat, ekkora rezsivel?)

2022. júl. 16. 17:15
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
A kormány amit most meg gondolatlanul kitalált,akkora böszmeség,hogy még a holdról is látszik.
2022. júl. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
67%
nem vagyok rajongója a jelenlegi hatalomnak, de annak sem, hogy az rtl ilyen baromságokról rögtön riportot csinál. Értem hogy jelenlegi -ahogy valaki előbb írta - "beböfögött" állás szerint többszáz lakás egyetlen egy fogyasztónak fog számítani, de ez kizárt dolog hogy így átmegy. Portfolion vagy napi.hu-n volt egy cikk, ahol azt fejtegették, hogy jó eséllyel ezek a házak is a távhő kategóriába fognak esni, mivel nem lehet lakásonként mérni a gáz fogyasztást közvetlenül
2022. júl. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
69%
Engem is megrémített, mivel Gulyás fogyasztási hely azaz gázóránként jelentette be a kvótát. Ha valóban nem gondolják ezt át rendesen akkor nálunk pl. 48nm lakásra 150 ezer lesz a fűtés általány télen nyáron. Ezt mivel nem tudom kifizetni el kell adnom a lakást, de ugyan az a kérdés ki veszi meg? Hozzáteszem rengeteg nyugdíjas lakik itt akik szintén kétlem, hogy ki tudnák fizetni. Bízom benne, hogy lesz megoldás.
2022. júl. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
7-es: az a gond, hogy semmi biztosat nem tudni. A lényeg az, hogy féljünk, tudom, könnyebb manipulálni. Bár igazad lenne.
2022. júl. 17. 12:48
 10/20 anonim ***** válasza:
52%

NEm értem, ha semmit nem lehet tudni pár pletykán kivül, akkor miért kell egyáltalán foglalkozni a dologgal? Miért szeret ennyi ember ok nélkül félni?


Értelmes ember ELÖSZÖR megvárja, mi a tényleges szabályzás, és csak UTÁNA kezd azon gondolkodni, hogy lehet optimalizálni a helyzetet.


Egyelöre csak annyi a biztos, hogy a rezsicsökkentés a mostani módon nem marad meg. Az, hogy mi lesz helyette és milyen feltételek mellett fog müködni, azt ezután fogják még kidolgozni. Várd meg a hivatalos közleményt, ráérsz akkor számolgatni.

2022. júl. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!