Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Házközponti fűtés - van megoldás?

Házközponti fűtés - van megoldás?

Figyelt kérdés

Házközponti fűtéses lakásban élünk.


A házban van 200 lakás.

A ház egy fogyasztási helynek minősül, is hiába a lakásom mérete szerinti leosztott számlát kapom, a ház maga így is bőven a számolt átlagár fölé megy majd.

Írták is, hogy kb 8X-os árra kell felkészülni.


Mit tudnánk tenni ebben a helyzetben? Van olyan megoldás a házközponti fűtésnél, hogy esetleg szétosztják már a megvételkor a mennyiséget? Vagy dögöljünk majd éhen mert nem távhős panelban lakunk?



2022. júl. 16. 15:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
57%
Én tegnap egész nap sírtam, hogy ez most komoly? Nem vagyok hajlandó 35 nm-ért 150 ezres gázt fizetni csak mert házközpontiban lakom, a kktg-ben benne van a fűtés kb 6-8 ezer belőle. És igen sajnos az ember retteg, bocsánat, hogy nem tudok nyugodt lenni, és nem pletyka rezsiszili azt mondta a szájával, hogy majd kigazdálkodják a közösségek, hát kössz. Mèg a felét se használom a gáznak, mégis 10 családét fizessem ki. Nàlunk 4.5 millió volt a tavalyi gázszámla, akkor 4.5X8,ki se számolom. Plusz a közös villany, kképviselő gondolom kata-s volt-miatt a kktg biztos emelkedik.
2022. júl. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
58%
11-es: MÉG NINCS semmi konkrét szabályzás! Csak annyi, hogy lesz valami, de semmi konkrét!
2022. júl. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
40%

Nekem meg családi házam van BOCSÁNAT de gázkazánnal.

Meg az lesz a nagyon jó, ha kimarad a szarból az összes távfűtéses meg az összes házközpontos!

Magyarán a cégek meg a családi házak fizetik meg az egész szart!


Közteherviselés mi??

2022. júl. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
35%
Ja és akkor még azok is megússzák ahol csak villany van azzal is fűt!
2022. júl. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
65%
Lakasonként nézik a társasházak fogyasztását. Pl.:Ahol van 10 lakás egy társasházban, de csak 1 gázóra, ott tízszeres lesz a csökkentett ár határa értelemszerűen, hiszen minden lakásnak egyformán jár a kedvezmény.
2022. júl. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Igen, azóta kijöttek konkrétumok. Csak azt utálom ebben a r*hadt kormányban, hogy az a taktikájukat, hogy bizonytalanságban tartják az embereket és addig idegeskedj... sajnos a leírt magas összeget nem tudtuk volna kifizetni, jó kis stresszes napjaink voltak.
2022. júl. 24. 16:43
 17/20 anonim válasza:
54%

Sziasztok!


Kijottek a konkretumok?

En sajnos nem talaltam semmit :(


Mi most keszulunk házközponti futeses lakasba költözni.

Akkor ott is érvényes lesz az,hogy nem emelkedik a haz ara?

Vagy ha mondjuk 200an laknak akkor 200szorosa lesz a kvota?

2022. aug. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Igen, DE a közös képviselőnek be kell jelenteni, hány lakás van a házban. Ha ezt nem teszi meg, akkor mindenki sokat fizet majd...
2022. aug. 3. 17:49
 19/20 anonim válasza:

Köszönöm.


Hat gondolom bejelenti,ennyire hulye nem lehet :D

2022. aug. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Remélem hogy kiterjesztik a távhőre! Fizessen mindenki ne csak egy réteg!!!!
2022. aug. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!