Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A tavalyi átlagfogyasztás...

A tavalyi átlagfogyasztás alapján küldik majd a számlát. Ez azt jelenti, hogy innentől kezdve lehet akár 0 az atuális gázfogyasztásom, akkor is az elmúlt éves fogyasztásásom átlagát kell fizetnem a következő éves fordulóig?

Figyelt kérdés
Így, aki átlag feletti fogyasztó, és úgy döntene, valamilyen módon csökkenti a fogyasztását, akkor se lesz hatással a fizetendő árra 1 éven át.

#rezsi #számla #tavalyi átlagfogyasztás
2022. júl. 17. 12:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ha mostani piaci áron 250 ezer Ft-ra jött ki a tavalyi év átlaga, és innentől nem használok egyáltalán gázt, akkor is 250 ezres számla fog jönni minden hónapban. Ezt elég nehéz lesz kigazdálkodni.
2022. júl. 17. 12:27
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is olvastam ilyet, de elég életszerűtlen lenne.
2022. júl. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
te 5500m3 gázt használsz el egy évben az szép mennyiség
2022. júl. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Melyik jogszabály írja ezt? Az alapján talán tudnék segíteni.
2022. júl. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem 5500-at. 914 Ft/m3 a kormány által megadott piaci ár (de ez várhatóan emelkedni fog év végéig, így várhatóan hónapról hónapra több lesz a fizetendő összeg). Aki átlag felett van, az 100%-ban ezt fizeti majd.

Ha nem emelkedne, akkor kb. 200 ezer lenne a havidíj 2600 m3/évvel számolva.

2022. júl. 17. 12:42
 6/12 A kérdező kommentje:

[link]


Az új szabály augusztus 1-től lép életbe, ezt követően is az előzőleg megállapított éves átlagfogyasztásra lesznek kiállítva a számlák.

2022. júl. 17. 12:42
 7/12 anonim ***** válasza:
37%

Ha egyáltalán nem használsz gázt, leszereltetheted a gázórát. Akkor nem kell sem alapdíjat fizetni, sem fogyasztás alapján.

Egyébként az átlagig mindenkinek rezsicsökkentett ár van, afelett kell a piacit fizetni, ha jól értettem.

2022. júl. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
6! Te linkelted: "Az átlagfogyasztásig továbbra is mindenki havi 159 ezer forintot spórolhat meg a rezsicsökkentéssel. Csak az átlagon felüli többletfogyasztás után kell piaci árat fizetni."
2022. júl. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Leszereltetni azért nem tudom, de csökkenteni lehetne a fogyasztást. Szigetelésre költöttem nemrég. Még spórolhatnék kazáncserére, hogy télen az is javítson a helyzeten, de ezt csak akkor tudnám megtenni, ha nem vinné el a tavalyi átlagfogyasztás alapján kiállított számla már most augusztustól a pénzem, hiszen így a tavalyi alapján számolt következő 1 éves számlákra kell spórolnom.
2022. júl. 17. 13:02
 10/12 A kérdező kommentje:
Mivel havi bediktálás van, a következő pár hónapban még közel 0 lett volna a gázszámlám, ami segített volna abban, hogy most még félre tudjak tenni pénzt.
2022. júl. 17. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!