Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Esélytelen lesz így átlagfogya...

Esélytelen lesz így átlagfogyasztás alatt maradni a gázzal?

Figyelt kérdés

Nemrég magamra maradt egyedülálló anya vagyok, tanári fizetésből (kb. garantált bérminimumot kapok) nevelem a 8 éves fiamat. A gyerek apjával most zajlik a válóper, eddig az ő szüleitől kapott lakásban éltünk, de onnan el kellett jönnünk, mert az új nője költözött be hozzá.


Nemrég halt meg a nagymamám, az ő lakásába költöztünk most be a fiammal, de ez lesz majd ott az első telünk, úgyhogy nem tudom még, mennyi lehet a fogyasztás.


A lakás téglaépületben van, 55 négyzetméter, konvektoros fűtéssel. Műanyag nyílászárók vannak, viszont kívülről nincs leszigetelve az épület. A konnektorok miatt aggódom nagyon, soha sem laktam még konvektoros lakásban. Emellett csak a gáztűzhelyhez használjuk a gázt.


A földgáz esetében 144 köbméter per hó lett megállapítva átlagnak. Szerintetek van esély ebbe beleférni, vagy konvektoros fűtésnél ekkora lakásban ne is álmodjak róla?



2022. júl. 14. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Beleférhetsz, még most nyáron nézesd át egy gázszerelővel a fűtést (ki kell takarítani, stb.).


Kérj be több árajánlatot is, nálunk nemrég voltak megigagítani pár cserepet, és legomboltak 80ezer Ft-ot... Szóval csak óvatosan.

2022. júl. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Konvektor a legjobb lekapcsolod es nem futod mindket szobat csak egyet. Kellemetlen de legjobban szabàlyozhatò a spòrolàs konvektorral.
2022. júl. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem spórolok vele, havi átalányban 62 köbmétert fizetek ki (tehát kevesebb mint fele annyit mint a limit) egy 32 nm-es lakásban. Szintén műanyag nyílászárók és nem szigetelt. De nagyon sok múlik a konvektoron. Nálam új van valszereleve 90% körüli hatásfokkal, a régiek ennél sokkal rosszabbak.
2022. szept. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!