Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Villany leolvasásnál kellesz...

Villany leolvasásnál kellesz ráfizetnem?

Figyelt kérdés

Szóval az éven megcsúsztam a számlával le is kapcsolták az áramot. Akkor kifizettem az összes számlát, kamatokat, visszakapcsolási díjat vissza is kapcsolták 2 napon belül.

A havi számla 14900ft eddig.

Vissza kapcsolás után 1 hónappal 30.000ft-os számlát küldtek a nyakamba amit kifizettem.

Tavaly 15.000ft-ot kellett ráfizetnem. Na most azt nem értem mi volt az a plusz 15.000ft amit kifizetettek velem vagy amit elhasználtam addig kiszámlázták egybe mert átalányt fizetek.

Lehet hülyén fogalmaztam de nem azt kérdeztem tőletek mennyit fizetek majd rá mert nyílván nem tudhatjátok csak, hogy valaki volt már hasonló helyzetbe.


2022. júl. 17. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt miért nem tölük kérdezed meg
2022. júl. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Meglátogatod a szolgáltatódat. Viszed az összes levelet, csekket és megkéred az ügyintézőt, hogy szépen, neked érthetően vezesse le, mit, miért fizettél.
2022. júl. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
mi az hogy kellesz?
2022. júl. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én asszem értem, hogy mi a kérdés. Szóval be van állítva 14 900 Ft-ra a havi átalányod, ugye? Ennyit fizettél. Aztán jött a leolvasó, és az átalány kevésnek bizonyult, mert több áramot használtál, mint amit kifizettél havonta.. Ezért kiszámláztak neked plusz 15 000 Ft-ot. Most meg fogják emelni a havi átalányodat, (hozzászámolják a havi 14 900 Ft-hoz a 15 000 Ft-ot is havi lebontásban), és eztán annyit fogsz fizetni átalányként. Ha megint jön a leolvasó, és megint többet használtál el, mint az átalány (mert vettél egy fagyasztót, van még plusz két tévéd, stb), akkor megint ki fogják fizettetni veled a különbözetet és megint megemelik az átalányodat.

Ha idén kevesebb áramot használsz, mint tavaly használtál, akkor a többletet visszafizetik, vagy beszámolják a következő hónapokba, és kevesebb lesz az átalányod.

2022. júl. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ukránoknak minden ingyen van
2022. júl. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
3: Kelleni fog. Tájnyelvi ragozás.
2022. júl. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!