Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Át szoktátok tételesen nézni...

Át szoktátok tételesen nézni a leolvasás utáni éves elszámoló számlákat (víz, áram) Összehasonlítjátok az előző elszámolás óta kiadott/befizetett számlákkal?

Figyelt kérdés
2022. febr. 9. 07:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Tavalyelőtt költöztünk be, akkor nem is raktam el a számlákat, de most idén már elteszem majd, igen, és össze fogom hasonlítani következő évben.


Illetve, át a lányt fizetünk, a tavalyi volt az első egész év, kíváncsi vagyok, mit hoznak ki.


A gázóra állását is lefotóztam év elején, megnézem majd néha, mennyire fogy, hogy tisztában legyek vele.

2022. febr. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Csak ha eltérés vagy a megszokottól és nem értem, hogy miért.
2022. febr. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*van
2022. febr. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Csak ha eltérés van.
2022. febr. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, természetesen.
2022. febr. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

10 éve minden héten felírjuk az összes fogyasztást.

Előre tudom hogy mi lesz az elszámoló számlában.

2022. febr. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Egy ideig néztem minden diktáláskor a fogyasztást, azóta csak akkor számolok utana, ha valami szembetűnő eltérés van
2022. febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Villanyt, vizet diktálás alapján fizetek, így nagy eltérés nem lehet. A vízre néha ránézek, hogy hány m3 van elszámolva, ha nem kiugró az érték, nem nyomozok tovább. Tudom, hogy 11-12 m3-t olvasok le 2 havonta, amóta itthonról dolgozom folyton.

Gázórám nincs, egységdíjat fizetek ha fogyasztok ha nem.


A távfűtést át szoktam nézni, ott a melegvíz készítést szoktam ellenőrizni. Nagy általánosságban 1 GJ energiából 3m3 víz melegíthető fel. Tudom, hogy 2 m2-t diktálok mindig, így 0,55-0,68 közötti értékeket várok.

Sajnos ezt figyelni kell, mert anyámnál mindig csalt vele a közös képviseló. Az én házamban szerencsére cég a közös képviselet, itt csak 1-1 adat vagyunk nekik, így nincs sógorkoma világ...


A távközlés fix díjas, rögtön látom, ha nem stimmel valami. Mobilom is fix ingyen minden, ezért látnám ha eltérne.


Amúgy a 4 vízóráról, és a villanyóráról mindig csinálok 1-1 fotót, de ez nem ellenőrzés, hanem online jelentem az óraállást, fotót fel kell töltenem.


Átalányt semmiből nem fizetek (kivéve a gáz, az se átalány hanem egységdíj) nem szeretném, ha év végén kijönnének a tartozás számlák, ha keveset fizettem, és azt sem, hogy a szolgáltató ülne a pénzemen, ha túlfizetek. Így online diktálva az óraállásokat nem nagy kényelmetlenség.

2022. febr. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Villany számlám a napelem miatt kb nulla és emiatt éves szaldó elszámolásba van. A víz, gáz, internet szolgáltatásokat szintén évi egy alkalommal fizetem ki. Nekem így egyszerűbb nem kell szórakoznom a csekkekel, és mindig jó az elszámolás. Bár sokan kérdezik, de így nem sok egyszerre, hogy tudom kifizetni??? Hát úgy, hogy nem kell elkölteni az árát évközben!
2022. febr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!