Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Le lehet kérdezni egy újonnan...

Le lehet kérdezni egy újonnan vásárolt ház gázfogyasztásának átlagát?

Figyelt kérdés
Júniusban vásároltuk a házat, és az előző tulajdonos sajnos nem túl megbízható, így nem szívesen hagyatkozunk arra, hogy ő mit mondott, mennyi volt neki a gázszámla. Le lehet kérdezni a pontos átlagfogyasztást egy évre visszamenőleg? Vagy másnak a fogyasztását nem fogják kiadni?
2022. júl. 18. 08:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják kiadni, de egy épület gépész ki tudja neked számolni mekkora a házad hőigénye és abból már látod anyagilag mire számíthatsz.
2022. júl. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogják kiadni, de nem is releváns, mert az életmódtól, személyek számától függ.

Az én gázszámlámmal borzasztó elégedett lennél a 3 szobás, 80 m2-es házam esetén. Aztán jönne a koppanás, mert én nem főzök, tavasztól őszig a telken vagyok, télen 1 konvektor megy és 1 kandallókályha.

Ti nyilván nem így éltek, különösen család esetén.

2022. júl. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a felhasználótól nagyban függ a fogyasztás, de azért valamelyest a háztól is függ, és annak az adottságaitól. Mi eddig egy 70 nm-es, alulról felülről fűtött, jó nyílászárókkal ellátott lakásban fizettünk 8000 ft-os átalányt, úgy hogy 20-22 fok volt nálunk. Egy 120 nm-es családi házban valószínű ez több lesz, bár egy viszonylag új építésű, jól szigetelt sorházról van szó. Köszönöm az épületgépészes tippet, utána fogunk járni!
2022. júl. 18. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!