Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Központi gázfűtéses lakóparkok...

Központi gázfűtéses lakóparkoknál hogy lesz szétosztva a gázfogyasztás? Figyelembe veszik, hogy ha te nem lépted túl a 144 m3-t?

Figyelt kérdés

A mai bejelentés alapján ahányan lakják a társasházat, annyival emelkedik az átlagfogyasztási sáv. De most két lehetőséget látok az egyes lakók rezsiköltségére:

- Kifizet a társasház X összeget az X gázért, és az egyéni hőteljesítmény órák alapján fizeti ki mindenki arányosan ezt az X összeget. Csak ez nagyon igazságtalan lenne azokkal, akik amúgy kevesebbet fogyasztanak az átlagnál, és maguktól el se érnék a 144m3-t, mert az össz X rezsiárban benne vannak azok is, akik amúgy meg túl lépték.

- Egyesével megnézik, hogy ki mennyi hőt használt el, és ha az 144 m3 alatt van, akkor ők csak a rezsicsökkentett árat fizetik, míg aki túllépte ők többet fizetnek. Csak ez elég bonyolult, nem tudom fognak-e ezzel foglalkozni a társasházak.

Valaki aki ilyen központi fűtésű társasházban lakik, kapott már információt ezzel kapcsolatban, hogy az ő lakóparkja ezt hogy oldja meg?



2022. júl. 21. 11:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, mi nem lakóparkban lakunk, hanem normál társasházban, de nekünk is egy kazánunk van, nálunk a közös költségben van benne a fűtés négyzetméterre, értelemszerűen, mi pl. 35 nm-en élünk, nekünk 22 ezer a kktg (teljes víz benne van, csatorna stb, fűtés és a szokásos: felújítási alap, karbantartás, takarít etc), ezen felül mi csak villany fizetünk , plusz ugye net/tévé egyéni preferencia alapján. Pl. az 50 nm lakásoké nálunk már 32 ezer, hiszen 15 nm-el nagyobb. Nálatok nem így van?

Nem tudom nálunk, hogy lesz, a közös helyiségek miatt a közös költség szerintem nálunk biztos, hogy emelkedni fog.

2022. júl. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, én pl. nem vagyok hajlandó más fűtéséért fizetni, mivel egész évben fizetek, a közös helyiségek azok mások, azt nyilván részarányosan kifizetem, de pl. mi biztos, hogy benne vagyunk a 144 m3-ben, eleve kicsi a lakás, szigetelt a ház meg nem is olyan öreg 32 éves házról beszélünk, ablakok újak, belmagasság átlagos. Nálunk elvileg nem is lehetne órákat feltenni a lakásokba, de az biztos, hogy nem fogom az 50-57 nm lakások fűtését fizetni. Elméletileg nekünk a 22-ből 5 ezer a korlátlan víz, 9 ezer a közös ktg normál része, és 8 ezer a fűtés/minden hó.
2022. júl. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!