Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Nagyon félek hogy mi lesz a...

Nagyon félek hogy mi lesz a jövőben, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem hiszem hogy jó kategóriába írtam ki a kérdést, de nem tudom melyikbe lehetett volna.


Szóval.. itt van a gázszámla, a tüntetések, a rezsi és az egyebek.. aggódok hogy nem fogjuk tudni kifizetni. A "középső rétegbe" tartozunk, nem keresünk rosszul de nem is vagyunk milliomosok..


A másik a globális felmelegedés.. tudom hogy eddig is volt, de félek hogy 2-3 év múlva kipusztulunk.


És még ott van az orosz-ukrán háború gazdasági hatása az országra.. 16 éves lány vagyok és ezen stresszelek ➡️ sose foglalkoztattak a korosztályom gondjai. Nem stresszeltem a fiúk miatt, nem járok bulizni, nincs sok barátom. De nem bánom. Viszont aggódok hogy mi lesz.



2022. júl. 21. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Van, ami miatt nem érdemes aggódni.

Ha a háború eszkalálódik, akkor az atomháborút jelent valószínűleg. Emiatt rettegni felesleges, mert sajnos egy ilyen esetben azt sem veszed észre, hogy vége. :-(

A globális felmelegedés egy probléma, és láthatóan átléptünk egy határt. De úgy kell hozzáállni, hogy mindig alkalmazkodni kell ahhoz, amiben éppen benne vagyunk. Vízhiány van? Spórolni kell a vízzell. Nem lesz üzemanyag? Tömegközlekedni fogunk gyalogolunk, kerékpározunk, stb. Elviszi a bevételeink nagyját a kaja, a rezsi? Akkor csak a környező hegyekben kirándulunk, vagy a Balatonra jutunk el, nem utazunk.

De hidd el, a valódi minőségi életet nem azt jelenti, hogy sokat költhetsz, fogyaszthatsz, utazhatsz, szórakozhatsz. Meg lehet tanulni egy jóval egyszerűbb életet is élni. Minden hozzáállás kérdése, minden fejben dől el! Fiatal vagy még, nem tudom, jártál-e már a harmadik világban. Ott is élnek emberek, ők is tudnak boldogok lenni. Pedig sokkal egyszerűbb körülmények között élnek. Mégsem élik meg úgy, mintha ez lenne a világ legnagyobb tragédiája! Szóval fel a fejjel, bármit hozzon a holnap, az ember alkalmazkodik. :-)

2022. júl. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

"16 éves lány vagyok és ezen stresszelek"

És a stresszelés hatására javulnak a kilátásaid? Megoldódnak a problémáid? Na ugye, hogy nem. Akkor ne stesszelj! Hanem cselekedj. Nem tudom, mik a félelmeid. De ha attól félsz, hogy nem bírod a kaját megfizetni, akkor kutakodj a neten, és tanulj meg olcsó, laktató ételeket készíteni (például lencséből meg sárgaborsóból, de biztos van ezer más recept is). Ha a gázszámla nagysága aggaszt, akkor kérd meg Édesapádat, hogy egy kicsit tekerje lentebb a melegvíz készítő berendezésben a melegvíz hőfokát. És próbáld ki, hogy a 60 fokos melegvíz helyett neked tusolásra megfelelő-e a 48 fokos melegvíz. És a többi, és a többi... Szóval ne aggodalmaskodj, hanem cselekedj. Tanulj meg olyan dolgokat, amik segítenek átvészelni a következő tél nehézségeit.

2022. júl. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%

Ne aggódj, azon dolgoznak az ország vezetői, hogy minden a legkevésbé érintsen meg minket.


Tüntetések mindig is voltak és lesznek is, bárki lesz hatalmon. Az emberek mindig elégedetlenkednek úgyis.


A globális felmelegedés ellen pedig már egyre többen igyekeznek tenni. Szerintem ez az új rezsi szabályrendszer is jó irányba fogja vinni az embereket. Gondolj bele, spórolásra fog ösztönözni, és így kevesebb szennyező anyag kerül a levegőbe.


Régen alig esett szó róla, ma pedig már szinte mindennap felhívják rá a figyelmet. Szerintem nagyon lassan de jó irányba halad ebbe a dologba az emberiség.


A háború ugyse fog ideérni. Igyekeznek ezen a téren is olyan döntéseket hozni, ami biztonságot eredményez, nekünk átlagembereknek.

2022. júl. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

"Szerintem ez az új rezsi szabályrendszer is jó irányba fogja vinni az embereket. Gondolj bele, spórolásra fog ösztönözni, és így kevesebb szennyező anyag kerül a levegőbe."


Aha, csak rengeteg ember aki teheti/és rendelkezésére áll átfog állni fa tüzelésre, (mivel ez a 144köbméter/hó gáz télen semmire sem lesz elég, a fölöttit meg nem tudják megfizetni) Sajnos emiatt még több fát kell kivágni mint eddig. Ami jóval nagyobb környezeti kárt okoz, mint a gáz fűtés.


Főleg ha azzal a módszerrel lesznek pótolva a fák ahogy szoktak (azaz sehogy) főleg a magán házaknál történt kivágás esetén.

2022. júl. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
92%

Én 20 éves vagyok, rendszergazdaként dolgozom elég jó bérért (Bár Szlovákiában ez tény) és rá kellett jönnöm, az áramot mindenképpen átlépem mert munkámból adódóan szükség van egy normál hálózatra és a nonstop elérhetőségre így azt kizárt csökkentenem (és van hűtőm is így az megy éjjel nappal), gázt nem használok, villanytűzhelyem van és villany fűtésem :/ A vízzel jól jártam az kútról megy egyszóval hazamászok azzal a fizuval befizetem majd a kb 120000FT os számlát megtöltöm a hűtőt (egy kenyér magyarországban 900Ft szlovákiában 760Ft Euroból váltva) és fizetem a telómat meg a netet és a buszbérletet hogy kijussak Szlovákiába mindjárt 500000Ft ez így összesen.


#1 Magyarországon úgy élni, hogy tudj menni balatonra ahhoz milliomosnak kell lenni ugyanis a magyar (augusztustól külföldi) fizukból félrerakni ám nem tudsz (mert magyarba nincs 200000Ft a fizu a Szlovák pénzt meg elviszi a rezsi)! Örülünk ha napról napra kijövünk majd...


Lehet az lesz kimegyek Szlovákba veszek házat azt vissza se jövök. De mindenesetre sok sikert minden magyarnak a túléléshez

2022. júl. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Megértem, hogy félsz, sokat gondolok az utánunk jövő generációkra. Meg a gyerekekre. Én is félek, és azon gondolkodom éppen, hogy alakítsam a személyes “védelmi rendszeremet”, hogy ne őröljön fel ez az érzés.

Néha arra gondolok, hátha a világ (most kisebbségnek tűnő) jobbik része lesztek ti is. Értelmesebbek, mint a korábbiak (ez több ezer évre is visszamenően, hiszen nem most kezdődött a Föld kihasználása), és kiötlünk valami jót.

Ami talán segít, az az, ha azokra a dolgokra fókuszálunk, amiket mi meg tudunk tenni, és meg is tesszük. Mert azok a hatalmunkban állnak.

Sok ölelés!

47/N

2022. aug. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hát még élünk
máj. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!