Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Melyik a jobb választás...

Melyik a jobb választás általány vagy a havi diktálás?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb választás? Nem rég olvastam egy oldalon hogy az aki havonta diktál az jobban megszívthatja mint az aki általány díjon van és netalántán a havi kedvezményes mennyiség felett van az általány díja és fogyasztása gáz esetén. Valami jelleg görbére hivatkozik a cikk ami alapján jobban az szívhat aki havi diktálós.. Pedig józan paraszti ésszel gondolkodva diktálásnak lenne a több értelme mert csak azért fizetsz amit fogyasztottál és nem azért fizetsz amit a szolgáltató kalkulál előre ki.

2022. júl. 21. 21:54
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:

Mennyit fogyasztasz éves szinten? Mert ez szerintem ettől is függ.


Szerintem a cikk arra próbált utalni, hogy téli hónapokban sokkal többel léped át a rezsicsökkentés határát és nyáron ha alatta maradsz akkor az ott megspóroltat is télen olcsóbban fogyasztod.


Pl. fizetsz minden hónapban 160 m3-t, de ebből nyáron a valóság 60 lenne, télen meg 260 de te mégis csak 12*20 m3 vennél drágábban és nem 3*120 m3-t, mintha minden hónapban bediktálnád.

2022. júl. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
37%

Nem tudom, hogy te ténylegesen mennyit használsz, mi az év végi elszámoláskor pár m3 híján az átlag alatt vagyunk.


Úgyhogy kicsit körbejárom a témát és átállok diktálósra. Minden hónapban 144 m3-t fogok bediktálni, mert nem vagyok hajlandó (de főleg nem tudok!) nulla nyári fogyasztás után télen 140000 számlákat fizetni, amikből a végén vagy visszakapok vagy nem.

2022. júl. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
213m³ az általány díjam. De ha diktálok akkor pontosan tudnám követni a fogyasztás illetve így nem lépném át a havi mennyiséget
2022. júl. 21. 22:11
 4/36 anonim válasza:
68%

Nem általány, ÁTALÁNY!

Könyörgöm, hát még alá is húzza pirossal!

2022. júl. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Gázfűtésnél Teljesen mindegy. 1 évre, 365 napra szól a rezsicsökkentett 144m3/gáz/hónap, időarányosan.

Tehát ha nyáron jóval kevesebbet fogyasztasz, télen meg többet, mert gázzal fűtesz, akkor is beleférhetsz a keretbe. A nyári kisebb fogyasztásod nem fog elveszni. Az amit nyáron megspórolsz a gázon, az a kedvezményes szintig, télire átvihető lényegében.

Keresd elő a tavalyi számláidat és nézd meg, ha éves szinten benne voltál a limitben (gáznál ez 1729m3) akkor oké, csak azért oda kell figyelni hogy most se fogyassz többet. Mert a pluszt már lakossági piaci áron fogod fizetni.

Ha a fűtésed is árammal megy, ott azt nem tudom, azt a részt még nem olvastam el, mert ránk nem vonatkozik.

2022. júl. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
52%

Ha 213 m3 az átalányod, akkor fűtésszezonban ennek minimum a duplája.

Nem tudom hogy fogod tudni ezt 144-re levinni.

2022. júl. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Van az éves jelleggörbe szerinti meghatározása a havi limitnek. Elvileg aszerint lesz számolva, és akkor mindegy hogy bediktálás van, átalány vagy éves elszámolás.
2022. júl. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
#6 éves szinten ez a duplája szokott lenni mint amit a kormány ad kedvezményesen. Szeptember második felétől szoktam fűteni a gyerekek miatt jelenleg 2 van mert akkor már hűvös van a házban egészen a komolyabb tartós melegekig május közepéig. Augusztusban születik a fiam de ilyen árak mellett fagyoskodni fogunk az első fagyig a házban a kicsikkel hiába hogy 144m³-ről felmegy 194m³ környékére a havi kedvezményes mennyiség.
2022. júl. 21. 22:27
 9/36 A kérdező kommentje:
#7 pedig nem kellene annak lennie elvileg azért is állnék át diktálásra mert nincs pénzem 100.000 forintos havi gázra illetve éves szinten fél milliót meghaladó részszámlára.256.000 körül keresek gyes-családi éppen hogy meghaladja 50.000-t. 3 éve azért is vettünk gáz fűtéses házat mert olcsóbb mint a fa tüzele erre meg most pont fordítva lesz
2022. júl. 21. 22:31
 10/36 anonim ***** válasza:
79%

#8

Ti 3 gyerekre kaptok valami kedvezményt, 300 vagy 600 m3-t, nem tudom, mert nem vagyok érintett.

Kisgyerekekkel meg újszülöttel nem lehet fagyoskodni. Fűtsetek csak 2 szobát és abban húzzátok meg magatokat, némi villanymegoldással rásegítve, ...aztán majd csak lesz valami...

2022. júl. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!