Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Melyik a jobb választás...

Melyik a jobb választás általány vagy a havi diktálás?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb választás? Nem rég olvastam egy oldalon hogy az aki havonta diktál az jobban megszívthatja mint az aki általány díjon van és netalántán a havi kedvezményes mennyiség felett van az általány díja és fogyasztása gáz esetén. Valami jelleg görbére hivatkozik a cikk ami alapján jobban az szívhat aki havi diktálós.. Pedig józan paraszti ésszel gondolkodva diktálásnak lenne a több értelme mert csak azért fizetsz amit fogyasztottál és nem azért fizetsz amit a szolgáltató kalkulál előre ki.

2022. júl. 21. 21:54
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

19 . Igen , az volt a gond, hogy mi évesen beleférünk a keretbe, de havonta teljesen máshogy oszlik el mint ezek a határértékek. De azzal hogy nem lesz folyton melegvíz, remélhetőleg elégséges szintre lemegy a fogyasztásunk.

Eszembe se jutott, hogy a szolgáltató által fixen meghatározott havi limit lesz diktáláson, naívan azt gondoltam hogy ha mondjuk augusztusban bediktálunk 65m3-t akkor 79 fel nem használt mennyiség átmegy a következő hónapra, ha akkor lesz mondjuk 61 akkor annak a maradéka is 144m3 -kedvezményes keretig és így tovább. És amikor 144 fölé mennénk télen, ezeket a maradékokat hozzácsapják. Aztán jobban körülnéztem itt gyakorin egy linken találtam meg a lényegi számokat, amit más felhasználó mutatott, és megértettem mi az igazság.


Ezt így Biztos sokan megszívják majd akik nem tudják, hogy ha gázkazán csinálja a melegvizet nekik is, mint nekünk, az nyáron nem fér bele ebbe a kis limitbe.

Nehezen de leesett mi a helyzet, hálistennek még időben, így tudtunk korrigálni a kazánnal. Aztán majd meglátjuk mennyire sikerült a dolog. :) Majd figyelni fogom a havi diktálást meg a havi limitet.

2022. júl. 23. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
20-as, köszi, akkor megkérdezem a férjem, nekünk van-e ilyen állandó melegvíz. De nem hiszem, nekünk átfolyós a gázkazán vízmelegítője, csak akkor melegít, ha megnyitjuk a csapot. Így megy el nyáron 37 kméter főzéssel együtt. Ez is közel 17 ezer Ft gázra az új áron, az eddigi 4-5 ezer Ft nyári fogyasztás helyett. Kb.15 ezer Ft a melegvíz miatt. De a bojlerrel is 8000 Ft a melegvíz sajnos.
2022. júl. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

Anyósomnak pl bojlere van , az csinál melegvizet neki. Beszéltünk a férjemmel és mondta hogy az anyukája is azt csinálja hogy nincs állandóan melegvíz, csak akkor kapcsolja be ha fürödni akar, megvárja, fürdik, aztán ha végzett akkor meg ki.

Kb nálunk is így lesz. napi 1x este, 45 percre lesz bekapcsolva melegvíz és ennyi. Csak fél órát kell rá várni. Remélhetőleg sikerül levinni 15m3ig a fogyasztást. Augusztusban annyi a limit.

2022. júl. 23. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem miért problémáztok ezen. Ahogy eddig, ezentúl is mindegy (éves szinten) hogy ki milyen elszámolasban van. Évente rendezve van, visszakapja vagy pluszt fizet aki nem diktál havonta.


Én diktálok, mindig csak annyit fizetek amit fogyasztunk. Télen több, nyáron semmi. Kinek mi tetszik. Én évi egyszeri fizetést is jónak tartanám de azt nem lehet.

2022. júl. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
0%
Gyakorlatilag mindegy, hogy átalány, vagy havonta bediktálás. Az utóbbi kényelmesebb, mert egy évben csak egyszer kell a pénz átutalással foglalkozni, nem pedig minden hónapban. Legalábbis nekem így logikus, eddig is csak egyszer fizettem be egy évben a számlát, a leolvasott óraállás után.
2022. júl. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

Nem mindegy hogy átalány, vagy diktálsz, mert havi diktálásnál a lakosság által elhasznált adott hónapra vonatkozó átlagot számítják be havi kedvezményes árú limitnek. Az felett adott hónapban a megemelt árat számolják.

Hogy x hónapban a lakosság átlagosan az egész éves kedvezményes keretből mennyit használt fel. Havi szinten veszik figyelembe. Havi diktálásnál. Ez pl júliusban 13m3, januárban 338.

Átalányt pedig a tavalyi fogyasztás alapján számolják havi 12 részletben. Vagyis átalanyosoknaj most akár magasabb is lehetnek a részletek mert tavaly meg senki nem figyelt erre igazán. És max év végén kaphatsz vissza ha benne voltál az éves keretben.

Mi pl soha nem kaptunk vissza semmit amikor átalányon voltunk, mindig csak jóváírtak. Nekem ez nem tetszik.

2022. júl. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim válasza:
Havi!! Mi most váltunk átalányról havira!
2022. júl. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
27#-s mi is csak hogy olvasom lehet hogy rá fáztunk mert lehet hogy nyáron a főzésre maximum egy hónapban a két számla zárás között elmegy 10 köbméter télen meg ha betartjuk a 194 köbméter mert ennyi jár 3 gyerek után akkor is piaci áras lesz a történet valami jelleg görbe miatt amiről senkinek sincsen halvány lila gőze se hogy mi is az mert példákat stb. lehet találni erről de csak A kategóriás házak esetéről ami köszönő viszonyban sincsen egy hagyományos házzal amikben a lakosság része lakik.. Meg ezekkel az érvekkel jönnek de konkrét adatok nincsen hogy tavasszal-nyáron és ősszel mennyi a kedvezményes mennyiség csak egy általánasított van ami nem helyén való mert csak az is csak egy általánosított mennyiség
2022. júl. 23. 15:55
 29/36 anonim ***** válasza:
#26, teljesen mindegy, melyiket választod, mert a végső elszámolasban úgyis ki lesz egyenlítve.Az éves fogyasztás számít, nem a havi.
2022. júl. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

29. Hát, mi sose kaptunk vissza semmit eddig sem . Csak maximum jóváírtak.

De sokaknak nem mindegy , hogy egy túlfogyasztásos hónap miatt mondjuk 40 ezerrel többet kell éppen akkor fizetni. Sokat nem érek vele ha 1 év múlva kapom vissza.a túlfogyasztást pedig nem is kapja vissza senki sem.

2022. júl. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!