Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Melyik fogyaszt kevesebb áramot?

Melyik fogyaszt kevesebb áramot?

Figyelt kérdés

KB 2,6 kW fűtésre optimalizált split klíma

Vagy egy norvég fűtőpanel?



2022. júl. 23. 01:26
 1/6 Japán Gulyás ***** válasza:
84%
Egységnyi hőenergia előállításához természetesen a klíma. Ezek gyakorlatilag hőszivattyúk, vagyis nem előállítják a meleget, hanem behozzák kintről.
2022. júl. 23. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
H tarifam nincs, mondjuk 300e Ftért be lehetne rakat i klímát... A helység 17 nm, 4 m belmagasság de fél m álmennyezet van így mondjuk 3,5m a belmagasság, szoba rész 10 nm, konyha fürdőszoba wc 7 nm. Most van bent egy pár ezer ftos elektromos radiátor meg egy 600 wattos mini hősugárzó. Tavaly csak ezt a hősugárzót használtam, éjjel csak akkor fűtöttem mikor nagyon mínuszok voltaképpen, nappal meg vittem oda amelyik részén voltam a lakásnak. Ez egy külön épület egy épületen belül, nincs szigetelve semelyik irányból és alulról sem, mert alatta van a főbejárat... (bejárati kapu fölé épített valami műhely volt ez), a nyilás zárók is régiek. Nyáron meg lehet sülni bent, akkor a galérián nem is célszerű aludni de mindig nyitva van a szoba ablak neg a bejárati ajtó feletti ablak így keresztbe szellőzik az egész. Illetve hűvösebb időben egy 10l/nap páramentesítő megy éjjel nappal az is ad valamennyi hőt.
2022. júl. 23. 02:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Klíma teljesítményét leosztod az scop értékkel és megkapd mennyit fogyaszt. pl 2,6 KW/4,3 => 0,6 KW-ból állít elő 2,6 KW hőenergiát.


A fűtőpanel, hősugárzó és társai meg 2,6 kw áramból 99% hatásfokkal =>2,574kw hőenergiát állít elő.


==>KLÍMA!!!

2022. júl. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Így van, a klíma a legjobb mindenképpen a hőszivattyús megoldás miatt.


A fűtőpanelek gyártótól függetlenül egy egyszerű ellenállást tartalmazó fűtőtestek, így a hatásfokuk 100%. Ez jól hangzik, de villamos fűtésnél nem eléggé költséghatékony. A klíma, ahogy fentebb írták, kb. 1 kWh villanyból 4-4,5 kWh hőt visz be a helyiségbe.

2022. júl. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A norvég panel meg az összes hasonló baromság nettó átb@szás.


Aki villannyal akar fűteni szigorúan hőszivattyú(klíma).

Minden más ordas nagy kamu!

2022. júl. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pontosan igaza van 5-ösnek!
2022. júl. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!