Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan történik akkor az áram...

Hogyan történik akkor az áram elszámolása?

Figyelt kérdés

Havi 400 kw áramot használok el nyáron, télen 600-800 kw-ot...


Úgy számol el, hogy 210 kw-ig rezsicsökkentett ár, utána a többi a megemelt áron??


Vagy először a 2500 wattot nézi?


2022. júl. 24. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:

"Úgy számol el, hogy 210 kw-ig rezsicsökkentett ár, utána a többi a megemelt áron??"

Igen.

Van táblázat is a neten.

2022. júl. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az áramot kwh (kilowattóra)-ban mérjük, ahol a teljesítmény (kw) és az idő (h) szorzata a munka (kwh).

Ha átalányos vagy, minden hónapban fizetsz annyit, amennyire az átalány be van állítva, és minden évben jön egy éves elszámoló, amiben benne lesz, hogy kevesebbet, vagy többet fogyasztottál-e annál, ha kevesebbet, akkor visszakapod a pénzt, ha többet, akkor csekk jön a hátralékról.

Ha havi diktálós vagy, akkor minden hónapban bediktálod az óraállást, és az alapján kapod a következő hónap csekkjét.

Jó lenne tudni, van-e külön nappali és vezérelt villanyórád, ha van, akkor mindkettőre érvényes külön-külön a havi 210 illetve évi 2523 kwh hatósági ár.

Nekünk például (novemberben költöztünk ide, azóta számoltam átlagot) a nappalin átlag havi 138 kwh, a vezérelten átlag havi 95 kwh fogyott. Mindkettőre 150 kwh van beállítva átalánynak, 9000párszáz forintokról jön a csekk, de októberben az éves elszámolásnál valószínű vissza fogunk kapni valamennyit, hiszen év közben túlfizettünk.

2022. júl. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy először a 2500 wattot nézi?"

Ja, most esett le, mire gondoltál.


Nálad teljesen mindegy, mert a havi fogyasztásod is meghaladja a támogatott limitet.

2022. júl. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2es vagyok, elfelejtettem külön leírni, de értelemszerűen ha diktálós vagy, akkor adott havi túlfogyasztásod fizeted következő hónapban, ha meg átalányos, akkor évente egyszer lesz egy nagy plusz csekked. Ha nem csinálsz valamit a fogyasztásoddal.
2022. júl. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Havi diktálós vagyok, egy órám van csak
2022. júl. 24. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!