Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ténylegennyire durva a helyzet...

Ténylegennyire durva a helyzet mint ahogy olvasni lehet?

Figyelt kérdés

Budapesten tervezek élni a párommal ketten albérletben. Egyelőre a szüleinél lakunk az agglomerációban. Nekem még nincs munkám, de ahol épp készülök elhelyezkedni nettó ~310 000ft lesz a fizum, viszont ezt is csak 25 éves koromig az SZJA kedvezmény miatt. A párom futár főállásban, neki változó a keresete, de 200 000 nettó szerintem meglesz neki is. Közben egy vállalkozást is építgetünk, de ez többé kevésbé lenyegtelen.

Tehát nagyjából 500 000ft lesz a közös életünkre a keret. Én viszont nagyon félek az albérletáraktól, de a rezsiáraktól is. Olyan összegetek olvasok hogy kicsit kételkedek hogy ki tudunk majd mindent fizetni és mellette tanulni/hobbizni is lesz időnk/pénzünk.


Én maradni akarok, de nagyon félek, csak a páromra számíthatok itt. Az én családom Németországban él, Magyarországon nincs rokonom.


Szerintetek ennyiből futja majd mindenre?

Mire figyeljünk lakásválasztásnál? Kb ~2 hét múlva költözünk.



2022. júl. 28. 08:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

*Tényleg ennyire


Bocsánat, későn vettem észre hogy elírtam.

2022. júl. 28. 08:32
 2/12 anonim ***** válasza:
31%

Ha nem kell autót fenntartani, és egyikőtöknek sincs draga hobbija, akkor ki lehet jönni ennyivől, de nem sok fog maradni.

Kb 200-at elvisz a lakás rezsivel, ha lejjebb adtok az igényekből akkor talán 150-ből megvan.

Normál bevásárlás (kaja + tisztálkodás) megint egy 150 havonta két főre, BKV bérlet 10e/fő/hó, és akkor még nem vettél ruhát cipőt, és nem voltál kikapcsolódni, stb...

Ha autót is akartok tartani, átlagban az is elvisz egy 100-ast már havonta.

2022. júl. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Autónk (szerencsére?) nincs.
2022. júl. 28. 10:28
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
Bocs, de ilyen kevés pénzzel mégis mi a fészkes fenéért akarok ti beköltözni Büdipestre? Sokkal több értelme van az agglomerációban maradni.
2022. júl. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha kis lakás is elég, akkor 120-130-ból megvan az albérlet + 20-25 eft rezsi. Ez kb. 150eft. Ha igényeitek nagyobbak, akkor értelemszerően több, határ a csillagos ég.
2022. júl. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
20-25e ft a rezsi? Pont ez miatt kérdezem, mert én 2 főre is bőven 100e ft-os rezsiket olvasok néhol. Ez rémíszt meg. Tehát igazából csak a rezsi aggaszt, mivel nagyon kiszámíthatatlan mennyit kell végül fizetnünk. Azért nem mind1 hogy az albérlet kiadása végül 160e ft-ból kijön vagy 200-on felül lesz.
2022. júl. 28. 12:45
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mostantól mennyi lesz a rezsi, az erősen függ az adott háztól/lakástól. De két főre eddig bőven el lehetett lenni 40-45 ezres rezsivel, ha nem olyan helyre mentek, ahol gázról megy minden (fűtés, melegvíz) akkor 50-60 lehet max a rezsi.
2022. júl. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem 60 nm-es polgári lakás konvektoros fűtésének a az átalánydíja 17.000 ft volt. Régi lakás, régi ablakkal, a 11. kerületben, körtéren. Az a mostani áron már 27000 lesz, és még fagyoskodtunk is. Áramot is túlszaladtuk.


Mindegy, 500ból ki kell hogy jöjjetek, még ha nem is hatalmas lábon.

Bár én már nem albérletben vagyok nagy a ház, rezsivel ugyanott vagyok mint egy drágább bp-i albérlettel, ketten vagyunk, kijövünk ennyiből, sokszor az extrára is futja.


Hetente kell bevásárolni, és el kell döntenetek, hogy mennyit tesztek havonta félre. Az ebet kötve a karóhoz, ahhoz nem kell nyúlni, hó végén meg igenis meg lehet enni a finonimo virslit..


nem dohányoztok, ugye? mert az 2 embernek már havi 120e.

2022. júl. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerencsére káros szenvedélyünk sincs, tehát se dohányzás, se alkohol, se energiaital vagy hasonló. Akkor ezek szerint ennyiből "bőven" kijövünk. Az engem nem zavar ha nem tudunk sokat félretenni, persze jó ha még az is kijön belőle. Az egyedüli ami nálunk valamivel többet fogyasztana az a 2 asztali pc, bár az sem menne egész nap. Így már nyugodtabban tudok hozzá állni a költözéshez.
2022. júl. 28. 15:13
 10/12 anonim ***** válasza:
Eddig is éltetek valhol, nem? Gondolom csak a bérleti díj eltérő..
2022. júl. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!