Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Akiknek palackos gázzal...

Akiknek palackos gázzal működő sütőjük van, jobban megéri?

Figyelt kérdés

Rossz állapotban van a sütőnk, és újat szeretnénk venni.

Most az a dilemma, hogy melyiknek jobb az ár-érték aránya:

maradjunk a vezetékes gáznál, vagy jobban megéri a palackos PB-gáz?



2022. júl. 29. 22:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
55%

Attól függ mennyit használod. #10-es válaszoló adataival számold ki.

De csak tájékoztatóként mondom, hogy 2 héttel ezelőtt 8300 Ft-ért vettem palackot és a negyedik helyen kaptam.

Nyilván ez a helyzet nem fog örökké tartani, de a palackos gázra sohasem vonatkozott a rezsicsökkentés és nem is fog és a mizéria előtt is már 4000 forint körül volt az ára.

2022. júl. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
53%

Mi mindig is palackosat használtunk.


Nálunk kb 2-3hónapig elég egy palack a tűzhelynél


Egyértelműen az a legnagyobb előnye, hogy ha van pénzed cserélsz palackot, ha nincs nem. Míg a számlát minden esetben ki kell fizetned.


Én úgy vagyok ezzel mint a feltöltőkártyás telefonnal. Már olyan régóta nyaggat a szolgáltató hogy váltsak előfizetésre..

Csak mi a francnak fizessek egy fix havi összeget akkor is ha pl egész hónapban nem hívok senkit.. Feltölteni meg 2perc alatt bárhol bármikor feltudom..


Ha most hirtelen lenne lehetőségem beköttetni a vezetékes gázt, biztos hogy nem köttetném be.

2022. júl. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Fárasztó96 ***** válasza:
35%
Egy elég közeli ismerősöm lánya a rosszul bekötött pb gáz miatt fulladt meg (fürdőben arról melegítették a vizet). Egy 3 éves kislányt hagyott maga után, és majdnem a kislány apja is ráment... Azóta is inkább a vezetékes gáztűzhelynél maradtam, meg a villanybojlernál...
2022. júl. 31. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
#13: mást meg a villany bojler csapott agyon. Szakszerűtlen kivitelezés esetén a gáz és villany is veszélyes.
2022. aug. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Egy gázszerelő azt mondta, hogy ő palackossal süt/főz, mert nagyobb a hőértéke.

Hamarabb felforralja a vizet palackossal, míg a vezetékes gázzal +5perc.

Viszont a mostani áron a palackos 450Ft/m3-ba jön ki.

Szóval ha belefér valaki a rezsi keretbe (144) akkor drágább a palackos.

2022. nov. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Fárasztó96 ***** válasza:
Igazság szerint a kiskonyhában palackos tűzhely van, de azon nem jó a sütö. Hamarabb felforr rajta minden, mert annyira nem levegös, mint a vezetékes. Annyi előnye van a vezetékes gáznak, hogy nem akkor ürül ki amikor nincs már nyitva cserepont.
2022. nov. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
53%

#16 "Annyi előnye van a vezetékes gáznak, hogy nem akkor ürül ki amikor nincs már nyitva cserepont."


Ilyen csak akkor tud előfordulni ha elfelejted kicseréltetni az üres palackot/palackokat.


Ugyanaz a szitu, mint amikor akkor jössz rá hogy elfelejtetted beragasztatni a pótkereket, mikor épp defektes kerékkel állsz az út szélén..

2022. nov. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!