Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szerintetek mennyien lehetnek,...

Szerintetek mennyien lehetnek, akik a kedvezmények miatt vállalnak gyereket manapság?

Figyelt kérdés
A megszületett gyerekek hány százaléka születik a kedvezmények és támogatások miatt Magyarországon?
2022. aug. 3. 12:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
42%

Miért pontoztátok le a 7-es, és a 10-es választ? Tényleg azért ösztönzik a 3. gyermek vállalását, mert belőlük kerülnek majd ki a dolgos kezek, akik kitermelik a nyugdíjra valót. Öregszik a társadalom, öregszik Európa.

Alapjaiban recseg ez az egész tákolmány.

2022. aug. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
70%
A gond ezzel a támogatási rendszerrel az, hogy 1, illetve 2 gyerek jelenleg szarba sincs véve, márpedig ahol nem születik első, ott második és harmadik se nagyon fog.
2022. aug. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
11. Én sem értem miért pontoztak le. Ráadásul azt egy szóval sem mondtam, hogy egyetértek a kormány mostani támogatási politikájával, csak megmagyaráztam annak az okait. A kettő nem ugyanaz, hogy érted valami hogy/miért van úgy, vagy hogy egyet is értesz vele.
2022. aug. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

#12: én is így látom, a környezetemben senki nem szülte meg elsőnek a 3. gyerekét, de még csak háas ikreket sem látok sehol :))

A belépő a családos létbe az első gyerek, azt kéne jobban ösztönözni.

Utána aki szülőnek való, annak majd lesz több magátol is, ott már nem kell akkora ösztönző.

2022. aug. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Eleg sok ilyen van es nagy felelotlensegre vall. En regen 3 gyereket akartam, most viszont hogy van mar egy, ugy dontottem hogy nekem egy eleg. Sok munka, felelosseg egy gyerek nevelese. Nem is tudom mit csinalnek ha a tamogatasok miatt kellene meg 2 gyerek.
2022. aug. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
28%

"Utána aki szülőnek való, annak majd lesz több magátol is, ott már nem kell akkora ösztönző."


Ez nem így van. Pont harmadik gyereket kell ösztönözni, mert hiába vágyunk rá ha anyagi csőd. Így viszont azért könnyebb bevállalni. Nem a támogatás miatt, mert nincs olyan támogatás amivel úgymond nyersz rajta. A lényeg ott van, hogy egyébként is vágysz rá, de a támogatásoknak hála nem buksz akkorát, így be mered vállalni.


Az első gyereket pedig egyáltalán nem kell ösztönözni, mármint állami pénzt erre költeni teljesen felesleges. Aki vágyik gyerekre az egyet úgyis vállal mindenképp. Aki nem annak aztán ígérhet bármit a kormány.

2022. aug. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
28%

"3 gyerek a varázsszám, onnantól minden ingyen van."


Mi az a minden amit ingyen kapunk, sorold légy szíves 😂

2022. aug. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
49%

Én 28 vagyok, még pár évig biztos nem lesznek gyerekeim, de majd szeretnék. Mindig is 2 gyereket szerettem volna csak úgy magamtól, de ha maradnak ezek az elérhető támogatások, akkor 3 lesz, mert 2 helyett a 3 már nem olyan nagy különbség. És nem, ez nem azt jelenti, hogy a 3. gyereket nem fogjuk ugyanúgy szeretni, mint a másik kettőt és hasonló baromságok.


1-ből 2 gyerek azért lesz nehezebben, mert nagyon sokan kis túlzással "mutatóba" csinálnak 1 gyereket, hogy legyen. Hogy csak legyen kivel foglalkozni és törődni, a család se kérdezgessen már mikor lesz, egy gyereknek akarnak iszonyatosan mindent (néha még személyiségkárosítóan túl sokat is) megadni, stb.

2022. aug. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!