Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Családi házban hogyan jön ki...

Családi házban hogyan jön ki az ""átlag"" rezsi fogyasztás? Pl a villany??

Figyelt kérdés

Van egy fagyasztóm: elvileg évi 320 kwht eszik akkor az HAVI KB 30 kwh.

Van hűtő fogalmam nincs mennyit eszik, MVM szerint egy átlag hűtő napi 2 kwht szal az HAVI 60.

Egy teli töltet mosás 2 kwh. Heti 1szer szoktam mosni de akkor 4-5 töltet. (Ruhák, törölköző, agynemű stb... amik alapok egy háztartásban) Az havi 40kwh.

Kombi tűzhelyem van, nem akarok hazudni de ha sütök mondjuk heti 1 sütit meg mondjuk a kaját heti 3szor sütőben készítem akkor az is van havi szinten szerintem 35-40 kwh.

Villanybojlerünk van, fogalmam sincs mennyit fogyaszt de ECO módban használjuk.

Nyaranta bekapcsolunk 1-2 ventillátort.

Telente a keringetőszivattyú tekeri a villanyórát.


Fűnyírót stbt nem számolom mert 2 hetente 1 órát használom, bár tudom sok kicsi sokra megy...

Vagy mondjuk köszörülök valamit vagy hegesztek. Vannak havi vagy heti egyszer használatos konyhai dolgaink... robotgép, dagasztógép, mixer stb... kávéfőző.


Van 2 tv, napi 3-4 órát mennek.

Van 2 asztali számítógép, ezek is kb. Napi 4-5 órát mennek. A világításról pláne nem ejtek szót.

Biztos hogy sok dolog ki is maradt ami nem jut eszembe hirtelen.


Én azt hiszem nem vagyunk átlagon felüli fogyasztók, hiszen átlagos emberek napjait éljük egy átlagos házban, átlagos igényekkel. Ezeket a dolgokat beépítettük a mindennapjainkba és így érezzük magunkat jól.


Most ha mi lemondunk a napi tvről vagy a gyerekek a számítógépes játékaikról, hagyom hogy égig érjen a gaz a kertbe és hideg vízben fogunk fürdeni... akkor egy befordult, büdös bunkó család leszünk.


Ha pedig nem mondunk le ezekről akkor fizethetünk, a bőven átlagon felüli fogyasztásunk miatt mert a fidesz szerint mi átlag feletti fogyasztók vagyunk

.. holott szerintem nagyon nem!



#villany #rezsi #Átlag család
2022. aug. 13. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Villanybojlert köttessétek éjszakaira, az sokat fog segíteni.
2022. aug. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Szépen kifizetitek a fogyasztásotokat, mi ezzel a baj?
2022. aug. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 Ha átrakatom éjszakaira/vezéreltre, akkor mi garantálja hogy este munka után le tudok fürdeni mert van meleg víz? A vezérelt áramot ha minden igaz akkor adják amikor van szabad kapacitás. Ha az reggel 8 akkor akkor. Ha éjfél akkor akkor.


#2 Fizesd ki helyettem az egyik napról a másikra brutálisan megnövekedett számlát ha ilyen okos vagy.

2022. aug. 13. 22:55
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Miért fizessem én vagy bárki más ki helyetted a fogyasztásod?
2022. aug. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 Jól méretezett és megfelelő hőfokon használt bojlertben lesz mindig melegvíz. Nem kell ezt ennyire túlparázni.
2022. aug. 14. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
A villany azért nem növekedett olyan brutálisan. Nem tudom mennyi a havi számlátok, talán kb 11.000 lehet, akkor most lesz 14.000.
2022. aug. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A bojler miatt ne aggódj. Bőven lesz melegvíz éjfélkor is, vezérelt árammal. Nálam rendszeresen 10-11 óra körül is bekapcsol a fűtés. Az vezérelt áram nem ugyanaz, mint régen a valódi éjszakai áram volt. A vezérelt módszer sokkal egyenletesebb felmelegítést tesz lehetővé.
2022. aug. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem jön ki! Nem a Fidesz szerint ennyi, Ők abban hibások, hogy ezt elhiszik, hogy ennyi, de lényegtelen, ez épp elég baj... Ettől függetlenül a felháborodásod abszolút megértem, mitől ne érteném meg, hisz én is így vagyok ezzel, Mi átalányt fizetünk, a havi átlag fogyasztásunk 280kW, gázból pedig mikor valóban van fogyasztás (télen), akkor 350-650 köbmétert fogyasztunk 1 hónapban. Akik családiházban laknak azok elsöprő többsége nem fog beleférni ebbe az "átlagba", ez biztos. A gáz lesz igazán problémás sokaknál, nem a villany!
2022. aug. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Akik a bojlert írták:

Nekünk 100 literes a bojlerünk. 60 fokra van állítva, tehát pont középre.

Régebben éjszakain használtuk, de akkor többször fordult elő hogy bizony nem volt melegvíz. Ezért tartok tőle most is.


Déltől kezdődően estig használva van. Mosogatás, takarítás aztán tisztálkodás. 4 fős családban ez sok vizet igényel napi szinten.

Így pont elég, de figyelünk arra hogy aki utoljára zuhanyzik annak se féllangyos vízben kelljen.


#6-os:

Átalányt fizetünk mi is, a villanyra 14 ezret. Az ev3s elszámolásnál meg változó hogy mennyit de mindig ráfizettünk eddig.


#8-as!

A gázt azért nem írtam, mert éves szinten kb 1900 köbméter körül fogyasztunk. De ha enyhe a tél akkor volt hogy csak 1600at, ha kemény akkor 2500at.

Általában 23 fokra volt fűtve a ház, a délutáni óráktól lefekvésig. Éjjel és délelőtt nem megy a fűtés, igaz az őrláng akkor is fogyaszt.

Ezzel még csak-csak tudunk mi sakkozni, 21-22 fokban sincs fagyhalál. Az pedig talán elég lesz arra hogy beleférjünk az "átlag"ba.

2022. aug. 14. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!