Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Érdemes most kondenzációsra...

Érdemes most kondenzációsra kazán csere?

Figyelt kérdés

A felújítási támogatás keretében gondoltuk még idén megcsinálnánk. El vagyok bizonytalanodva, bár nem mintha lenne más opciónk.. villannyal kifűteni egy 130nm-es belső kétszintes tetőtéri lakást nem megoldható. A mostani 25 éves kombi gázkazánunk pazarol.

Magára a csere se tudom mennyibe kerülne, hallottam 1,4 millióról, de remélem olcsóbban is kijön.

Vélemények?


2022. aug. 17. 13:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
35%

Érdemes kondenzációsra váltani.Ez már belső különösebb munkát nem igényel.Nem kell ebből sem a fullos,közép kategóriás kell.

Gáz terv viszont kell,ehhez szoktak ragaszkodni.A tervező mindent elmond,mert ebben ő intéz mindent.Ő felelőse a cserének.

Ebből már a szolgáltató is ki van hagyva .

2022. aug. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
50%

Egyet lehet biztosan tudni, hogy a mostani kazánok nem fognak 25 évig üzemelni.

Ráadásul senki sem fogja garantálni neked -írásban is-, hogy kevesebb lesz a rezsid.

(Szép meséket mondanak majd, azután ha még sem jön be a számítás, majd széttárják a kezüket.)

2022. aug. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%

Egy nyílászárócserével és födémszigeteléssel többre mész.

Ha ez még nincsen megoldva nálad.

2022. aug. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
A nyílászárókban kicseréltük a szigetelést meg az üvegezést argongázas üvegre.. mondjuk maradt két rétegű.. őszintén nem tudom mennyire ablakon kidobott pénz volt. Társasház révén a szigetelés közös projekt lesz, ha lesz.
2022. aug. 17. 13:26
 5/21 A kérdező kommentje:
Nekem egyébként azt mondták gáz terv valószínűleg nem kell, valami egyszerűsített gázkészülékcsere lenne. De azért van bőven adminisztrácis költség.. kényesekkel való engedélyeztetés, érintésvédelem, üzembehelyezési díjak.. tudomisén.
2022. aug. 17. 13:28
 6/21 anonim ***** válasza:
38%

Mindenképpen kell a gázterv + gázművek engedélye + kéménybélelés és kéményseprő + villanyszerelő + gázszerelő + üzembe helyezés és egyéb díjak..stb...

Az sem mindegy, hogy saját, vagy gyűjtőkémény van.

2022. aug. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 hónapja csak a kazáncsere volt 2millió mindennel együtt (engedélyek, munkabér, meg maga a kazán). Csőcsere nem volt.
2022. aug. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Engem egyébként az bizonytalanított el (de persze 90%, hogy meg fogjuk csinálni), hogy olvasni olyat, hogy pár éven belül gázkazánt már forgalmazni se lehet.

[link]


Na meg mai hír, hogy 1600ft-ra emelkedhet a gáz ára jövőre..

Szóval nem egy fényes jövő. a mostani kazánunk viszont vígan elfüstöl szinte egy köbmétert naponta csak azzal, hogy ég az őrlángja..

A kétmillió nagyon dúrvának hangzik. egy kazán 4-500e ha nem konkrét fűtés újracsövezés van akkor mégis mire fel? ez egy 1-2 napos munka elvileg (már az érdemi rész, a papírozással kicsit több).

2022. aug. 17. 14:10
 9/21 anonim ***** válasza:

1 nap alatt megcsinálták 13-an, minden engedéllyel együtt. A munkadíj és az engedélyek voltak a drágák.


7-es voltam.

2022. aug. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nekem 1 millióba lesz a kazán üzembe helyezve 2 méter kéménnyel (10000 ft/fm). Minden engedéllyel, átadva, és egy 600000 ft-os tárolós kazánról van szó!

Sima fűtő vagy átfolyóssal ennyiből a kémény béleléssel is meg kell lennie.

2022. aug. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!