Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Érdemes most kondenzációsra...

Érdemes most kondenzációsra kazán csere?

Figyelt kérdés

A felújítási támogatás keretében gondoltuk még idén megcsinálnánk. El vagyok bizonytalanodva, bár nem mintha lenne más opciónk.. villannyal kifűteni egy 130nm-es belső kétszintes tetőtéri lakást nem megoldható. A mostani 25 éves kombi gázkazánunk pazarol.

Magára a csere se tudom mennyibe kerülne, hallottam 1,4 millióról, de remélem olcsóbban is kijön.

Vélemények?


2022. aug. 17. 13:01
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Én most inkább kivárnék. A rezsipara óta felbolydult méhkas lett az országból, mindenki kandallót/napelemet/hőszivattyút/kondenzációs kazánt akar most azonnal, amitől alaposan felmentek az árak és a kivitelezők is el vannak havazva.

Ha elült a por, majd meglátjuk, hogy egyáltalán érdemes-e hosszútávon a gázra építeni, mert ha 2000Ft lesz tartósan egy m3, akkor nincs az a takarékos készülék, amivel megéri fűteni, tehát ha kondenzációs kazámra költendő (akár több) milliós összeget lehet, hogy érdemesebb alternatív megoldásba fektetni.

De az is lehet, hogy annyira sokan elfordulnak a gáztól, hogy a kereslet-csökkenés érezhető korrekciót hoz a gázpiacon.

Nehéz most ezt előre látni, de az biztos, hogy a legnagyobb cirkusz közepén nem érdemes kapkodva belevágni semmibe. Az biztos, hogy egy tél alatt a beruházás töredékét sem fogja behozni (főleg amilyen enyhe teleink mostanában vannak..)

2022. aug. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!