Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Megoldható, hogy a ház középpo...

Megoldható, hogy a ház középpontjától 10 méterre legyen a vegyestüzelésű kazán?

Figyelt kérdés
Vegyestüzelésű kazánt nem akarok a házba, meg nem is férne, az első helyiség meg a jelenlegi gázkazántól 10 méterre van. Le lehet szigetelni a csövet, és úgy jó lesz? 2000 literes puffertartály lenne a kazán mellett, így ha nincs nagy hideg, elég lenne hetente 2x begyújtani, de 1,5 napot hidegbe is ki kéne bírjon. Rönkégető kazán lenne, mert több évre elegendő tuskót tudok szerezni nagyon olcsón.
2022. aug. 18. 22:30
 1/6 Japán Gulyás ***** válasza:
91%
Mindent meg lehet oldani, csak pénz kérdése.
2022. aug. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én is ezen töröm a fejem, mert a kollégámnál láttam, hogy nem a házban van a kazánház, hanem egy félreeső nyárikonyhában(mellette a tüzelőtároló)


Nos a legizgalmasabb, hogy a melegvíz hőveszteség nélkül közlekedjen a ház és a kazán között. Tulajdonképpen közműárokban oldotta meg, collos csővel, csőhéj szigeteléssel, de azon túl, kibélelte az árkot kőzetgyapottal(ezekhez jutott hozzá)..és vízmentesen lefedte úgy, hogy az udvaron alig látszik.


Láttam télen, kiváló megoldás. A keringető-szivattyú is a kisházban van. Jobb híján egy 200 literes bojlert használt pufferként.


Nekem tetszett, most itt az idő, hogy megcsináljam.

2022. aug. 19. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
Megoldható
2022. aug. 19. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor a szerelőm nem akart kínlódni vele... Neki egyszerűbb lecserélni a gázkazánt, de rezsicsökkentett árral is megtérül pár év alatt, így meg főleg, ki tudja mikor találják ki, hogy 1500 Ft/m³...
2022. aug. 19. 09:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Ámerikában ez nagy divat, hogy nem a házban van a kazán, hanem kint az udvaron, konkrétan a fatárolóban. Ne kelljen fát hordani.


Az oda-vissza vezető csöveket beássák a földbe. A kazán természetesen szigetelt, jár mindig a keringető szivattyú.


https://www.youtube.com/watch?v=q2QTK66lJJA

2022. aug. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a kazán mellé pedig szauna, jeges fürdővel.
2022. aug. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!