Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha kevesebbet fogyasztottam a...

Ha kevesebbet fogyasztottam a 210 kWh/nál, miért számláztak ki néhány kWh-át piaci áron?

Figyelt kérdés

Nemrég vált csak letölthetővé a júliusi e-számlám az E.ON applikációban. Mint a számlán látható, a B tarifán 181kWh áramot használtunk, amivel belefértünk a rezsicsökkentett limitbe. Azonban a számlán az energiadíj szekció utolsó sorában mégis 7kWh-át piaci áron számlázott ki. Ugye ez már az augusztushoz tartozik, de ettől függetlenül nem értem. Ez a matek hogy jött ki nekik? Lehet, hogy ők számolnak jól, és csak én nem értem? Közben megjött az augusztusi számla is, ott semmilyen korrekció nem volt. Mielőtt panaszkodnék, kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy ez így rendben van-e, vagy sem.

Itt a számla: [link]



2022. szept. 7. 09:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Mert nem havi szinten nézik, hanem éves szinten. Vesznek egy fogyasztási jelleggörbét és ez alapján nyáron kevesebbet, télen többet engednek fogyasztani a kedvezményes áron. Majd az elszámoláskor megnézik a tényleges fogyasztásod és ha az éves limitben benne maradtál, akkor kompenzálják.

Nagy f@sság, mehetne úgy, hogy az éves limited megvan, amíg abból van folyamatosan kapod a kedvezményt, ahogy elfogyott meg folyamatosan a piaci árat az évfordulóig. Így nem érne meglepetés, mert pontosan tudod, hogy hol a határ, mikortól jön a nagyobb számla, az átlagfogyasztók meg nem kapnának piaci áron amit aztán valamikor kompenzálnak.

2022. szept. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Akkor nem csak gáznál van jelleggörbe?


Kevesen fűtenek villannyal.

Szerintem az emberek többsége nyáron több villanyt fogyaszt, mint télen.


Szóval itt is csak a hülyeség megy.

2022. szept. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Majatom ***** válasza:
100%

Az áramnál nincs jelleggörbe. Azért van neked így a számlán, mert augusztus 3-ig van elszámolva. Ott van, hogy 2022.08.01-2022.08.03 38 kWh-t becsültek. Egy évben jár 2520 kWh kedvezményesen, ezt arányosították a 3 napra, és így jött ki kerekítve a 21 kWh (2520/365*3=20.71). A fennmaradó 17 kWh-t piaci áron számlázták. Úgy is az éves mennyiség fog számítani, ha 2023.07.31-ig nem fogsz többet fogyasztani a 2520 kWh-nál, akkor vissza fog járni a különbözet.

A vezéreltnél szintén csak 21 kWh jár kedvezményesen a 3 napra, és a fennmaradó 7 kWh-t számolták piacival.


Legalább az is kiderül a számládból, hogy valóban külön van 2520 kWh éves keret az A1 "rendes" áramra, és külön 2520 kwh éves keret a B vezéreltre.


Jól van így a számlád, év végi elszámoláskor helyre teszik majd.

2022. szept. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 NTBS ***** válasza:
71%
Tévedés vagy téves becslés.
2022. szept. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%

Azon a 223 forint nettón rugózol?

😂😂😂

2022. szept. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Igen, így már értem, hogy miért számláztak ki annyit.


Kedves 5-ös! Tisztában vagyok az összeggel, viszont nem szeretem, ha olyanért fizetek, ami mondjuk jogtalan, lehetne az 10 forint is, akkor se számlázzanak ki nekem olyant, ami nem jogos. Gázszámlával is megjártam, azért már telefonáltam is. Ott diktáltam, kerek 10m3 volt a júliusi fogyasztásom, de 0m3-ról állítottak ki számlát. Ha nem telefonáltam volna, az augusztusi jelleggörbe miatt szépen megugrott volna a számlám, és így az évi 12x144 m3 rezsicsökkentett gázból 10 elment volna a levesbe. Nem nagy szám, de mégis 7000 Ft felett lenne emelt áron!! Ott 1 nappal a telefonálás után már küldték is a korrigált számlát. Amint meglesz az éves leolvasás, váltok is általányra. De ha szerinted az a nettó 223 Ft neked mondjuk minden közüzemi számládon havonta megjelenne, gondolom te sem örülnél neki. Vagy ha van felesleges pénzed a szolgáltatónak, akkor te fizessed nekik nyugodtan, én nem fogom.

2022. szept. 7. 12:39
 7/13 Majatom ***** válasza:
84%

Valóban, nem minden a pénz, van ami elvi kérdés. Egyébként csak a pontosság kedvéért nem csak a nettó 223-as sor téves, hanem a nettó 541-es is, és ha az ezeket generáló 7 és 17 kWh-t kiszámoljuk kedvezményes árral, nem pedig piacival, és bruttósítjuk, akkor kb. 850 Ft jön ki, amiért nálunk most adnak egy kiló kenyeret, meg egy kiflit.

De ez már tényleg csak amolyan szőrszál hasogatás, a lényeg, hogy ne kelljen olyanért fizetni, ami jogtalan, legyen az az összeg bármennyi.

2022. szept. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7-es, milyen igaz, az nem is tűnt fel. Az a lényeg, hogy jó a számla, majd az éves elszámolásnál korrigálva lesz. 850 Ft tényleg alapvetően nem éri meg az ügyintézést (amit te is írtál, engem csak az szokott felhúzni, ha jogtalan valami, DRV-vel volt egyszer egy hasonló, mondjuk ott közel 15k volt a jogtalan), de látván, hogy a következő havi számlán már nincs ilyen (ott a "becsült" szó nem is szerepel, mert ugye már az egész számlázási időszakot az új rendszer alkotja), így ezzel most nem foglalkozom. Azért ha az éves elszámolón sem lesz jó, talán megér egy telefont.
2022. szept. 7. 15:51
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Na, olyat soha nem fognak csinálni, hogy fogyasszunk csak egyszer a keretig 7-8-9-10 hónapig olcsón, ki meddig ugye, aztán ha elfogyott, akkor piaci ár. Elegáns lenne persze, csak azt felejtitek el, hogy ez olyan, mintha jövő tavaszig semmiféle rezsicsökkentés nem lett volna, pontosan ugyanakkora összeggel kéne kiegészítenie az államnak, mint eddig, márpedig itt pont arról van szó, hogy körmükre égett a dolog és kell a pénz azonnal.

Azt viszont hatalmas szemétségnek tartom, hogy ha már egyszer nekünk fizetni kell pluszban, ha a vonal fölé kerülünk bármikor is (ami rendben van), akkor ők nem vonnak vissza belőle, amikor meg kevesebbet fogyasztunk. Tehát valaki nyit 2 nagyobb számlával aug-szeptemberben, akkor utána ha már mindent gyertyával old meg jövő nyárig és júliusban már egyenesen mínusz 80%-os fogyasztásnál jár 12 hónapra (tehát pl össz-vissz tart 500 kW-nál), akkor is ott ülnek még mindig az első 2 hónapban beszedett plusz 10 vagy 100 ezreken. Milyen alapon?

2022. szept. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
#9, jó kérdés, hogy milyen alapon? De fentebb megmagyaráztad. Kell nekik a pénz. És a túlfizetést se szokásuk újabban visszafizetni, hanem beleforgatják a következő havi számlákba.
2022. szept. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!